Yerli ve Milli Akü Markası AKO Akü Rusya’da Fuarın Gözdesi

0

Türkiye’nin yerli sermayeli sanayi gücü AKO Grubu bünyesinde faaliyet gösteren AKO Akü, Moskova’da düzenlenen ve otomotiv sanayinde bölgenin en önemli buluşması olarak kabul edilen Automechanika Moskova Fuarı’nda, Turbo Akü ve AKO Prestige markaları ile ilgi odağı oldu.

Abdulkadir Özcan A.Ş. (AKO Grubu) bünyesinde yer alan AKO Akü, Çankırı’da AKO Prestige ve Turbo Akü marka akülerin yerli üretimlerini gerçekleştiriyor. Akü üretiminde sektörde kullanılan en gelişmiş ve görece en iyi sonuçları veren üretim tekniği olan MatrixPress (Punch) ve Kazien Tüneli teknolojisi Türkiye’de sadece AKO Akü’de bir arada kullanılıyor.  Bu teknolojiler sayesinde aküler üretilirken daha dayanıklı oluyor ve yıllarca en üst seviyede enerji sağlayabiliyor.

Otomotiv yan sanayinde Türkiye’nin markası olma yolunda ilerleyen AKO Akü, küresel boyutta Türkiye’nin otomotiv sanayindeki en büyük ataklarından biri olmayı hedefliyor ve ihracat pazarlarında rekabetçi bir güç oluşturuyor.

27 – 30 Ağustos tarihleri arasında, Moskova’da düzenlenen ve bölgenin en önemli otomotiv ve yan sanayi buluşması olarak kabul edilen Automechanika Moskova Fuarına katılan AKO Akü, 41 ülkeden 1.300’ün üzerinde katılımcı firmayı bir araya getiren fuarda, Turbo Akü ve AKO Prestige markalarını sergiledi.

AKO Akü’nün MatrixPress (Punch) ve Kazien Tüneli teknolojileri ile üretilen Turbo Akü ve AKO Prestige marka aküler, fuarda ilgi odağı oldu. AKO Akü standı, ziyaretçiler tarafından en çok ziyaret edilen stantlardan arasında yer aldı. AKO Akü yetkilileri, Rusya ve çevre pazarında güçlü bir büyüme hedeflediklerini dile getirerek; üçüncü kez katıldıkları bu fuarda, önemli ve verimli iş birlikleri için ilk adımların atıldığını ifade ettiler.

Öte yandan fuar, AKO Akü’nün Rusya’nın farklı bölgelerinde yaygınlaşma stratejisini, bu ülkedeki yeni distribütörü, AKUMULYATOR CENTER ile yapılandırma çalışmaları için de fırsat sağladı. Fuar sırasında gelen talepler memnuniyet verici seviyede gerçekleşti. Rusya’nın Irkutsk, Rostov, Ekaterinburg, Krasnadar, Kazan ve Nijninovgorod bölgelerinden gelen özel talepler, Rusya pazarında kısa sürede etkin yayılım ve büyüme için olumlu sinyaller verdi.

Bir önceki yazımız olan AKO Akü Rusya Distribütörlük Anlaşması İmzalandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.