Yerli lastik Petlas artık yarış pistlerinde

0

“Yerli lastik Petlas’ın zorlu yarışta başarılı performansı gurur verici” TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı

“Yerli lastiğin performansını başarılı buldum” Şampiyonlar şampiyonu Ayhancan Güven

TOSFED’in 15 yıl aradan sonra düzenlediği Şampiyonlar Şampiyonası’nda bir ilk yaşandı.

Türkiye’nin tek yüzde 100 yerli bir lastik markası Petlas ilk kez yarış pistlerine çıktı. Zorlu

yarışta usta pilotlara, üstün performansı ile eşlik eden Petlas, şampiyonların beğenisi kazandı.

İlk defa yarış pistine çıkan yüzde 100 yerli lastik markası Petlas’a usta pilotlar tam not verdi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından İzmir’de düzenlenen Şampiyonlar Şampiyonası’nda Velox Sport PT741 performans lastikleriyle şampiyonlara eşlik eden Petlas, “yarış pistlerinde biz de varız” dedi. Yerli lastik markası Petlas’ın zorlu bir yarıştan başarıyla çıkmasının gurur verici olduğunu söyleyen TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı, “Petlas’ın dünya yarışlarında da başarılı olmasını diliyoruz” diye konuştu. 2017 yılının Şampiyonlar Şampiyonu olan usta pilot Ayhancan Güven de Petlas’ın performansını değerlendirirken “Hayatımda ilk defa bir yarışta yerli bir lastik kullandım. Lastiğin performansını başarılı buldum” ifadesini kullandı.

“Dünya yarışlarında da başarılı olmasını diliyoruz.”

TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı, Türkiye’nin tek yerli lastik markası olan Petlas’ın Şampiyonlar Şampiyonası’nda ilk kez yarış pistlerinde olduğunu hatırlatarak, “15 yıl aradan sonra gerçekleştirdiğimiz Şampiyonlar Şampiyonası’nda müthiş bir heyecan vardı. Bu şampiyonada Petlas ile verimli bir ortaklık gerçekleştirdik. Tek yerli lastik markamızın da yarış pistlerinde olmasından gurur duyduk. İlk kez piste çıkan yerli lastiklerin böyle büyük bir yarıştan başarı ile çıkması hakikaten mutluluk verici. Önümüzdeki süreçte de Petlas ile faydalı çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Federasyon olarak Petlas’ın dünya yarışlarında da başarılı olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

“Petlas dünya çapında yarış lastiği üreticisi olabilir”

AKO bünyesinde faaliyet gösteren Petlas, yarış pistinde hız tutkunları için ürettiği yüksek hız ve sürüş keyfini bir arada sunan lastikleri ile boy gösterdi. Velox Sport PT741 lastikleri yol tutuşlarda kusursuz direksiyon hakimiyeti ve denge sağlayarak güvenlikten ödün vermeksizin hızı mümkün kılıyor. Estetik sırt deseni ile yarış pistinde kolaylık sağlayan özel lastik, ıslak/kuru zemin ve virajlardaki tehlike riskini de minimize etmesi ile dikkat çekiyor.

Petlas’ın yarış pistindeki performansını değerlendiren Şampiyonlar Şampiyonası’nın şampiyonu olan Ayhancan Güven, Petlas’ın Velox Sport PT741 lastiğini başarılı bulduğunu söyledi. Şampiyon Pilot Güven, “Yerli markamız Petlas, bu büyük yarışlarda daha çok boy göstermeli. Türkiye’nin tek yerli markası Petlas, bu yarışta test yarışta kullandığımız Velox Sport PT741 lastiğini daha da geliştirip dünya çapında yarışlarda kullanılan bir lastiğe dönüştürmeli. Petlas, dünya çapında yarış lastiği üreticisi olabilir. Türk pilotlar olarak bizim için özellikle uluslararası yarışlarda ülkemizin yerli lastik markalarıyla temsil edilmesi çok değerli” diye konuştu.

Motor sporlarının Türkiye’de her geçen gün daha da geliştiğini vurgulayan usta pilot Ümit Ülker de Petlas’ın motor sporlarındaki varlığı hakkında şu değerlendirmede bulundu: “Bugüne kadar yerli markamız Petlas’ı pistlerde göremiyorduk. Petlas gibi yüzde 100 yerli markanın Şampiyonlar Şampiyonası’na destek vermesi ve piste olması bizim memnuniyet verici. Ayrıca sporcular olarak yarış pistinde yerli bir marka kullanmaktan gurur duyuyoruz. Petlas’ın pistlerde ilk defa kullanılan Velox Sport PT741 marka lastiği sorunsuz yarıştı. Petlas’ın yarış lastiği konusunda çok daha iyi noktaya geleceğine eminim.”4_1600x1067

Bir önceki yazımız olan Turbo Akü, AKO Akü ve AKO Jant Automechanika İstanbul’daydı başlıklı makalemizde AKOJANT ve Turbo hakkında bilgiler verilmektedir.

.