Werner ve Driscoll Elit Erkekler Charm City CX’te Kazandı

0

Maxxis sponsorluğundaki biniciler Charm City Cross’daki Elit Erkekler yarışlarının ikisini de kazandılar. Kona Maxxis Shimano’dan Kerry Werner Jr. ilk günde zafer elde ederken ikinci günde James Driscoll zafer kazanan isim oldu. Werner’in takım arkadaşı Rebecca Fahringer Elit Kadınlar yarışının ikinci gününde üçüncülüğü elde etti. ABD Cyclocross’taki en iyi sürücülerden bazıları, 6-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen, UCI tarafından onaylanan etkinlik için Baltimore’da bir araya geldi.

Werner ilk turdan başlayarak yarışın lideriydi ve çamurlu parkur boyunca savaşarak yarışın büyük kısmında ön grubun bir parçası oldu. Werner, Cyclocross Magazine’e yaptığı açıklamada, “Dürüst olmak gerekirse, diğer binicilerden biraz daha hızlı uzaklaşabileceğimi düşündüm. Bu köşelerden bazılarında tempoyu zorlamanın, alanı biraz daha erken kırdığını düşünüyorum. Sanıyorum öyle de oldu. Temelde diğerlerinden kopan beş biniciydik. Biraz satranç maçı gibiydi. Van den Ham oldukça güçlü sürüyordu. Sonlara doğru Jamey Driscoll’u yarışın önlerinde gördüğünüzde, her zaman kendiniz kontrol etmeniz gerekir. Üç saniye avantajım vardı ve onunla devam ettim. Epeyce kritikti. Bu yarış boyunca hiç rahatlayamadım. C1’i bu şekilde kazanmaktan çok mutlu oldum.” dedi. Driscoll de 1. gün podyumda üçüncü sırayı aldı.

  1. günde daha az çamur fakat daha yüksek sıcaklık vardı. Ön grubun içinde yer almayan Driscoll, yarışın bitimine üç tur kala ilerlemeye başladı. Sondan bir önceki turda saldırıya geçti ve ikinci sıraya yerleşti. Son turda, Werner’e karşı atağa kalktı, bitiş çizgisini geçmeden bir dakika önce liderliği kazandı ve 11 saniye farkla zaferi elde etti.

Driscoll, Cyclocross Magazine’e yaptığı açıklamada: “Açıkçası, bugün zaferi eve götürdüğüm için çok heyecanlıyım. Tüm gün önde olan Kerry ve Curtis’e yeterince yakın olduğumu görmek beni çok şaşırttı. Ben aslında temas kurabildiğimde, son 1-2 tura girerken mental durumum sanırım buydu. Bu formun sonsuza dek sürmeyeceğini biliyorum. Ama bence bunu koruyabilirim. Genellikle iyi bir formum olduğunda, onu oldukça etkili bir şekilde koruyorum. Uygun dinlenme ile iyi planlanmış bir program bekliyorum. 13-14 Ekimde Gloucester yarışım var ve formumu tekrar New England’a taşımak için heyecanlıyım.” dedi.

Elit Kadınlar yarışının büyük çoğunluğunda dördüncü sırada olan Fahringer, Georgia Gould’un kendisine yaklaştığını görmesi neticesinde hızını arttırdı. Fahringer, hafta sonunda her yarışmacıyı zorlayan 50 metrelik 29 basamaklı merdivende başka bir biniciyi geçtikten sonra üçüncü oldu. Nihayetinde dördüncü sıradaki binicinin 17 saniye önünde yarışı bitirdi.

Bir önceki yazımız olan OPEN COUNTRY, Asya Rallisi’nde Arka Arkaya 4. Galibiyetini Kazandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.