Türkiye’nin Yerli Yarış Lastiği Genç Pilotların Favorisi…

0

Yarış pistlerinin lastiği artık yerli…

Petlas, Türk yarış pistlerine yeni bir Türk markasını soktu. Petlas’ın Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile başlattığı iş birliği Türkiye’nin yarış lastiği markasına kavuşmasını sağladı. Petlas’ın Mart ayında Şampiyonlar Şampiyonası ile TOSFED ile gerçekleştirdiği birliktelik, genç yetenekleri belirlemek için 320 pilot ile başlatılan “TOSFED Yıldızını Arıyor” projesi ile devam etti. Opel OPC Cup yarışlarında da kullanılan Türkiye’nin yerli yarış lastiği deneyimli ve genç pilotlardan tam not aldı.

Petlas, Yarış Pistlerinde

Deneyimli ve genç pilotlardan tam not alan Petlas, yarış lastiğinde de en büyüklerden biri olmak için düğmeye bastı. Yaklaşık 250 milyon dolarlık Ar-Ge yatırımının gerçekleştiği dünya yarış lastiği sektörüne Türkiye’nin lastiği olarak giren Petlas, Türkiye yarış pistlerinde kısa zamanda beğeni kazandı. Geçen yıl faaliyete geçirdiği yaklaşık 70 bin metrekare alan üzerinde 2 bin 100 metre uzunluğuna sahip ‘Test Pisti’ ile de dikkat çeken marka, geliştirdiği yarış lastiklerini kısa sürede artırmayı planlıyor. Türkiye’de otomobil sporunun yaygınlaştırılması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak projelerde de yer almaya devam edecek.

Petlas Motor Sporlarını Desteklemeye Devam Edecek

Petlas Velox Sport PT741’in ilk olarak Türkiye’nin en iyi pilotlarının mücadele ettiği Şampiyonlar Şampiyonası’nda denendiğini ve beğeni kazandığını belirten Petlas Motorsport Takım Lideri Doğaç Çağıl, motor sporlarına desteklerinin artarak devam edeceğini söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı:

“Sırt deseni, ıslak/kuru zemin ve viraj performansı ile dikkat çeken performans lastiğimizi Ar-Ge çalışmaları uygulayarak yarış pistlerine soktuk. Deneyimli ve genç pilotlardan tam not alınca TOSFED iş birliğiyle ‘TOSFED Yıldızını Arıyor’ projesine destek verdik. Proje, genç yetenekleri keşfetmek açısından Türkiye’de ilk olması ve Türk yarış lastiğinin de kullanılacak olması nedeniyle bizim için çok önemliydi. Bu sırada Opel OPC Cup yarışlarıyla Yunanistan’da ve Türkiye’de gerçekleştirilen ve deneyimli pilotlarının mücadele ettiği yarışlarda da yıl boyu lastiklerimiz kullanıldı. Petlas olarak bu zorlu süreçten yüz akı ile çıktık.”

Bir önceki yazımız olan İstihdam Seferberliğinde İl Bazında Birincilik Abdulkadir Özcan A.Ş. ve Petlas’ın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.