Türkiye Milli Takımları’nın yeni yol arkadaşı petlas

0

“Türkiye’nin lastiği” sloganıyla tüm Türkiye’de ve dünyada 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren Petlas, milli takıma sponsor oldu.

AKO’nun lokomotif markası Petlas, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile imzalanan anlaşma çerçevesinde “Milli Takımlar Resmi Lastik Tedarikçisi” oldu. Tüm milli takımların kullanacağı araçların lastik tedariğinden sorumlu olan Petlas, sponsorluk kavramına getirdiği, yol arkadaşlığı bakışıyla Türkiyeli futbolseverlerin gönlünde taht kurmayı hedefliyor. Araştırmalara göre Türkiye’de Futbolla ilgilenen 47 milyon kişi var. Bu rakamın 37 milyonu ise kendini futbol taraftarı olarak nitelendiriyor. Sponsorluk sonucu çeşitli avantajlar elde eden Petlas’ın, tek bir milli maçta reklam panoları ile sağlayacağı görünürlük, 140 bin avroluk reklama eşdeğer.

_MG_8641Milli Takım imza törenine tam kadro katıldı

Petlas’ın milli takımlar sponsorluğu, Türkiye-İsveç arasında 24 Mart’ta oynanan maç öncesi düzenlenen törenle başladı. A Milli Takım’ın konakladığı ve maça hazırlandığı Antalya’daki bir otelde düzenlenen törene, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, TFF Başkanvekilleri Servet Yardımcı ve Ali Dürüst, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu, Mustafa Çağlar ve Selahattin Aydoğdu, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ve tam kadro Milli Takım oyuncuları katıldı. Spor basını başta olmak üzere haber ajansı ve ulusal yayınların muhabirlerinin hazır bulunduğu törene Petlas adına AKO Yöneti DODO1445 Kurulu Üyeleri Abdulkadir Özcan ve Safa Özcan katıldı.

“Büyük markaların yeri, büyük armaların yanıdır”

Törende konuşan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, milli takımın Türkiye’nin önemli markalarından biriyle omuz omuza verdiğini belirterek, “Büyük markaların yeri, büyük armaların yanıdır.” dedi. Demirören, Petlas’ın, milli takımın “Resmi Tedarikçisi” olması ve imzalanan sözleşmeler sayesinde Türkiye’nin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) bütçesinin de büyük oranda karşılanmış olduğunu belirtti.

Demirören, “EURO 2016 yolunda harikalar yaratan milli takımımız, milletimizin ve markalarının desteğiyle büyük başarılara koşuyor. Bu sayede futbola olan yatırım da futbolumuzun marka değeri de hiç durmadan yükseliyor.” dedi. Demirören konuşmasında, milli takım ruhuna sahip çıktığı ve desteklerini güçlü bir şekilde hissettirdikleri için Petlas’a teşekkür etti.

“Katkımızın olması gururların en büyüğü”_MG_8692

AKO Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Özcan ise konuşmasına “Gurur dolu bir günde bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim.” sözüyle başladı. “Daima Türkiye’nin yanındayız.” diyen Özcan, Petlas’ın Türkiye’nin lastiği olarak çıktığı yolda, Türkiye’yi tüm dünya kara yollarında başarıyla temsil etmeye çalıştıklarını ifade etti. Özcan, “Milli duyguları, aidiyet ve vatanseverlik hisleri son derece kuvvetli bir ülkenin markası olan Petlas ruhu bu duygulardan güç alarak ilerliyor.” dedi. AKO Yönetim Kurulu Üyesi Özcan şunları söyledi:

“Global pazarların dışında Petlas’ın yegâne amacı tüm Türkiye’yi kucaklamak, ülkemizin en doğusundan en batısına, en kaliteli ürünleri, kimseyi yarı yolda bırakmayacak arzı sunmak olunca en zorlu koşullarda, her meslekten ve her kesimden insanın zorluklara göğüs germe mücadelesinde yanında bulunduğumuzu da ifade etmek isterim. Tüm bu çerçevede Petlas olarak millilerimizin de bundan sonra her koşul ve her şartta yanındayız. Millilerimizin attığı her adımda, kat ettiği her kilometrede, ilerlediği her hedefte bizim de katkımızın olacak olması gururların en büyüğü. Millilerimize tüm karşılaşmalarında başarılar diliyor, bu birlikteliğimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”TFF4

İmza ve forma teslimi:

Sponsorluk anlaşmasını imzalanmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, AKO yöneticileri Abdulkadir Özcan ve Safa Özcan’a isimlerinin yazılı olduğu 10 numaralı milli takım forması hediye etti. Forma takdiminden sonra AKO yöneticileri milli takımla ve Fatih Terim’le hatıra fotoğrafları çektirdi.DODO1469

Bir önceki yazımız olan Starmaxx Yeni reklam filmleri ekranlarda başlıklı makalemizde aniden ve starmaxx reklam fimi hakkında bilgiler verilmektedir.

.