Toyo Tires takımı The Bluewater Resort Parker “425” i kazandı

0

Toyo piloto Andy McMillin, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Desert Bluewater Resort Parker “425” yarışında en iyi Triple Truck sınıfında birinci oldu.

Son derece geniş alanlar içeren ve oldukça popüler bir pist olan Parker 425, yarışa bu yıl eklenen daha zorlu bir etapla bir çok sürücünün yarışı terk etmesine neden oldu. Sıralama turları olmayan yarışa 16. sırada başlayan McMillin ilk turda oldukça temkinli davranarak 8. sıraya kadar yükseldi.

İkinci turda ön sıralarda yer alabilmek için hızını arttıran McMillin, pite dahi girmedi. Üçüncü turla birlikte net bir şekilde liderliği ele geçiren tecrübeli pilot ve bitişe kadar lider kalmasını bildi.

Zor bir yarışı başarıyla tamamlayan Toyo takımı pilotu McMillin yarış sonrası şunları söyledi: “Acımasız bir etaptı. Toyo lastiklerime, Method jantlarıma ve Ford kamyonetime beni yarı yolda bırakmadıkları için minnettarım. TSCO yarışında takım arkadaşlarım kamyonetin ön hazırlığında ve yarış günündeki pit stoplarda mükemmel bir iş çıkardılar. Parker yarışlarında ikinci kez genel klasman şampiyonu olmak çok güzel bir duygu. Şu anda takım olarak önümüzdeki ay Mint 400’ü kazanmaya odaklandık.”

Toyo Tire Birleşik Devletler etkinliklerden ve sponsorluklardan sorumlu üst düzey yöneticisi Stan Chen ise Parker 425’ü genel klasmanda kazanmasından ötürü Andy McMillin’i tebrik ederek 2017 off-road yarış sezonuna mükemmel bir başlangıç yaptıklarını belirtti.AndyMcMillin2017Parker425Win01

Bir önceki yazımız olan Maxxis, sponsorluklarına tam gaz devam ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.