Toyo Tires, 50. SCORE Baja 500’deki şampiyon yarışçıları destekliyor.

0

Toyo Tire &RubberCo, Ltd. ve ABD merkezli lastik satış iştirak şirketi Toyo Tire USA Corp. 2 Haziran Cumartesi ile 3 Haziran Pazar tarihleri arasında Meksika’da yapılacak olan 50. SCORE Baja 500’ün zirvesinde yer alacak 3 yarışmacıyı destekleyecek. Hepsi, kendilerini ve kamyonlarını zorlu off-road arazisinden geçirmek için TOYO OPEN COUNTRY lastiklerine güvenecekler.

Yıllık SCORE Baja 50 dünyadaki en zor off-road yarışlarından biri biliniyor. Katılımcılar Meksika’daki Baja California Yarımadası’nın Pasifik tarafında bulunan bir şehir olan Ensenada’dan hareket ediyor ve kayalık dağlık alanlar ve engebeli çöl bölgelerinden yaklaşık 500 mil (yaklaşık 800 km) araç sürüyorlar. Sürücülerin gelişmiş becerilerine ek olarak, dayanıklı ve güvenilir arazi lastikleri, zorlu yollarda ve engebeli arazilerde seyretmek için gerekli.

TOYO TIRES tarafından sağlanan OPEN COUNTRY M/T-R lastikleri, off-road özelliklerine ihtiyaç duyan hafif kamyonlar ve SUV’ler için tasarlanmış, şirketin popüler OPEN COUNTRY M/T modellerinin yarışa uyarlanmış versiyonlarıdır.

Bu tür off-road yarışlarına katılım ile değerli teknik bilgi birikimi ve deneyim topluyoruz ve bu deneyimi tüketici lastikleri ürün geliştirmesinde kullanıyoruz.

OPEN COUNTRY M/T lastiklerinin agresif ancak fonksiyonel sırt deseni, mükemmel çekiş ve fren performansı gibi zorlu arazi koşullarında yarış performansı sunmaktadır.

Ayrıca, SCORE Baja 500 gibi off-road yarışları ile biriktirilen know-how’lar uygulanarak, harici hasara karşı olağanüstü dirençli son derece sağlam bir lastik yapısı elde edilmiştir.

Bu SCORE Baja 500’de; TOYO TIRES, hem uzun süreden beri Toyo sponsorluğundaki Robby Gordon ve BJ Baldwin’e hem de 2017 SCORE Baja 500 genel kazananı Andy McMillin’e OPEN COUNTRY M/T-R lastikleri sağlayacak. McMillin 2016 yılında Team Toyo’ya katıldı.

Lastiklerinin performansını global olarak geliştirmeye devam etmeyi ve ileride off-road yarışları desteği ile mükemmel performans sunmayı taahhüt ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Loorrs’ Battle South Of The Border’da Maxxis Lastikleri’ne Çoklu Podyum başlıklı makalemizde Maxxis, şampiyon ve yarış hakkında bilgiler verilmektedir.

.