Toyo Open Country M/T-R Lastikleri ile ilk yarışını kazandı

0

 

Toyo Tire U.S.A şirketi Gustavo (Tavo) Vildósola Jr.’ın Toyo Off-Road Ekibi’nin şampiyona kazanan yarışçılarının en yeni üyesi olduğunu belirtti. Vildósola, Mexico Baja California Mexicali’de büyüdü ve çöl yarışlarına 2000 yılında başladı. SCORE-International® Off-Road yarış serisinde 2010 Baja 1000 Overall’u kazanan ilk Meksikalı ekip adına kendisi yarıştı.

“Böylesi kaliteli, kazanmayı ve mükemmeliyeti gelenek haline getirmiş bir ekibe katılmaktan çok büyük heyecan duyuyorum” diyen Vildósola şu şekilde devam etti: “Vildósola Racing’in Toyo Lastikleri ile birlikte kazanma geleneğini sürdüreceğine güvenim tam.”

Vildósola, Güney Nevada’da geçtiğimiz haftasonu düzenlenen Henderson 250 Best In The Desert off-road yarışında hem overall hem de Class 1400’ü kazanarak Toyo Lastikleri ile birlikteliğinde güzel bir başlangıç yapmış oldu.

Vildósola, “Cumartesi günü, duruş süresi ile vakit kaybetmeden çok temiz ve akıllı bir yarış çıkarttık. Aracımız tüm akşam boyunca sorunsuz gitti ve yeni Toyo lastiklerimiz beklentileri üzerinde bir performans sergiledi. Toyo lastikleri, sağladığı mükemmel sürüş ile bizi ilk zaferimize götürdü.” dedi.

Toyo Tire U.S.A. Etkinlik ve Sponsorluk’tan sorumlu üst düzey yöneticisi Stan Chen “Tavo Vildósola’nın Team Toyo Off-Road’un en yeni üyesi olarak aramıza katılmış olması heyecan verici” dedi. “Tavo, spora tutku kazandıran isimlerden ve Toyo Open Country Lastikleri ile kazanabileceğini ispatladı bile.” şeklinde devam etti.

Toyo Open Country lastikleri ile kazanılan bir diğer üstün başarı da 1529 numaralı MAVTV / Lucas Oil / Toyo Tires buggy aracı ile Stronghold Ekibi’nden geldi. Scott ve Brandon Bailey, Class 1500 kazananı ünvanını alarak Overall’da beşincilikle bitirdi.toyo haber

Vildósola Racing’in merkezi San Diego Califonia’da bulunuyor. 21 numaralı Vildósola Racing / Ford / Toyo Tires kupa sahibi araç, 39 inç Toyo® Open Country M/T®-R lastikleri ile yarışacak. Vildósola, Team Toyo’da birçok çöl off-road şampiyonası kazanmış Robby Gordon ve BJ Baldwin ile kısa kulvar off-road yarış şampiyonu Kyle LeDuc gibi yarışçıların arasına katılacak.

Bir önceki yazımız olan Supermaxx St eleştirmenlerden tam not aldı başlıklı makalemizde Ascari Yarış Pisti, İspanya ve Maxxis hakkında bilgiler verilmektedir.

.