Thunderhill yarışlarında yeni katılımcı: Porsche 911 GT3 RSR

0

Toyo tires ve Flying Lizard Motor sporları, USAF 25 Saatlik Thunderhill ™ listesine yeni bir Porsche 911 GT3 RSR eklediğini duyurdu. Bu yeni katılımcı 2015 yarışının kazananı Audi R8 LMS’e dahil olacak ve mavi – beyaz Toyo tires/Flying Lizard sürümü eşleşmesi ile donanırken, Tommy Sadler, Andy Wilzoch, Charlie Hayes ve Will Owen, sürücü serisini tamamlayacak.

Sadler’ın kendi koleksiyonundan bir 2009 şasisini depolama alanından çıkarıp Flying Lizardflyinglizard_porsche1s’ın geniş parça envanterinden yeniden inşa edilerek yarışacaklar. Hem Audi hem de Porsche, Toyo Proxes Slicks’de yarışacak.

Toyo tires’ın motor sporlarından sorumlu kıdemli müdürü Marc Sanzenbacher, Toyo lastiklerini, ikonik Porsche RSR şasisine eklemeleri için FLM ile ortaklıklarını genişletmekten dolayı çok heyecanlı olduklarını belirtirek“Başlangıçtan bu yana söylediğimiz tek şey var; biz kazanmak için buradayız. Ve bu ikinci Toyo tires/Flying Lizard seviyesi, bizim bu mottomuza uygun yolda ilerlediğimizi gösteriyor.” dedi.

Gelişim açısından bakıldığında da bu genişlemenin aynı derecede önemli olduğunu belirten Sanzenbacher, zorlu 25 saatlik etkinliğin, gelecek nesil Toyo Proxes lastiklerine fayda sağlayacak ek verileri toplamalarına fırsat tanıdığını da sözlerine ekledi

Bir önceki yazımız olan Yeni plaza, yeni vizyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.