Sim kartlarınızla vedalaşın!

0

simSIM Kartlar yakın bir zamanda Security Elements çipinin cep telefonlarına girmesi ile hayatımızdan çıkmaya hazırlanıyor.

Banka kartlarının üzerinde yer alan ve üzerinde kişisel bilgilerin bulunduğu Security Elements adı verilen çipler, cep telefonlarının gövdesine gömülü olarak gelmesi ile SIM kartlara ve kimlik kartlarına veda ediyor olacağız. Bu alandaki ilk adımı geçtiğimiz yıl Apple, iPad Air 2 modeli ile atarken yakın bir zamanda da iPhone 7 ile Security Elements çiplerini cep telefonlarını sokmaya hazırlanıyor. GSM operatörleri kullanıcılarının bilgilerini baz istasyonları yoluyla havadan telefonların içerisine gömülü olarak yerleştirilen bu kartlara işleyecek. Bunun için sadece küçük bir aplikasyon yüklemek yeterli olacak. 2016 yılı içerisinde dağıtımına başlanacak olan çipli kimlik kartları da Security Elements ile cep telefonlarına girecek. Parmak izi, damar izi gibi bilgiler de çip içerisine yüklenen bilgiler arasında olacak.

Bir önceki yazımız olan Hatalı lastik kullanımı kaza riskini 6 kat artırıyor! başlıklı makalemizde -20 derece, buzlu zeminde fren ve hatalı lastik hakkında bilgiler verilmektedir.

.