Seat Ateca, orjinal ekipman olarak Falken lastiklerini kullanacak

0

AKO’nun Türkiye distribütörlüğünü yaptığı Falken Lastikleri, Seat’ın yeni SUV modeli Seat Ateca’nın orijinal ekipmanı oldu. Falken Seat’a AZENIS FK453CC ve ZIEX ZE914A lastikleriyle sürüş güvenliği sağlayacak.ateca2

Falken, Chrysler, Honda ve Volkswagen’den sonra Seat markasını da OEM iş ortakları arasına kattı. İspanyol otomotiv devinin ilk SUV model aracı olan Seat Ateca, Falken ZE914A lastikleri ile aracın dinamik sürüş konforu ve yüksek kaliteyi sürücülerine ulaştıracak.

Falken Lastikleri Avrupa’nın Orijinal Ekipman Müdürü Christian Stolting; SEAT’ın yeni SUV’u için lastik tedarik etmekten gurur duyduklarını bildirdi. Sadece SEAT mühendislerini etkilemekle kalmayan Falken, ayrıca Alman otomobil dergisi Auto Bild Allrad testlerinden de etkileyici notlar aldı. Özellikle FK453CC’nin kısa fren mesafesi, ıslak ve kuru zemindeki üstün performansı ile fiyat kalite değerlerinde de kendisini öne çıkarıyor.

Auto Bild Allrad lastik testlerinde AZENIS FK453CC test edilen lastikler arasında en iyi fiyat dengesi, iyi güvenlik sonuçları ve SUV kullanıcılarının en çok değer verdiği sessizlik konusunda tatmin edici değerlere ulaştı.

Bir önceki yazımız olan Falken Skoda’nın orjinal ekipmanı oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.