Petlas’tan “Değişimi Keşfetme” Zamanı

0

Türkiye’nin yerli sermayeli sanayi gücü AKO Grup bünyesinde, ülkemiz lastik sektörünün yerli sermayeli lider markası PETLAS’ın amiral gemisi ultra yüksek performans lastiği Velox Sport PT 741’in yenilenen yapısı ve üretim altyapısını 2 gün süren etkinliklerle bayilerine tanıttı.

AKO Grup Satış Direktörlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen 2019 yılının bu ilk bayi toplantısına Türkiye’nin dört bir yanından Petlas tabelalı bayiler davet edildi. 5-6 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen ve Değişim Keşfet sloganı ile lanse edilen etkinlikler zincirinde, Petlas’ın değişen vizyonu, yapılan yatırımlar, ürün geliştirme sürecine dair tanıtımlar yapıldı. Petlas’taki yeniliklere dair sunumların yer aldığı toplantı, gala gecesi ve fabrika gezisinden oluşan etkinlik programıyla bayilerin Petlas’taki Değişimi Keşfetmesi hedeflendi.

PT741’in Değişimine Özel Konsept

Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirilen bayi toplantısında ilk gün, Değişimi Keşfet konseptine yönelik özel olarak tasarlanan salonda bayiler sunum için bir araya geldi. Katılımcılara konsepte uygun olarak tasarlanan şapka, t-shirt ve sweat shirtler verilen etkinliğin ilk oturumunda, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan’ın hoş geldiniz konuşmasını, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sabri Özcan’ın konuşmaları izledi. Sabri Özcan konuşmasında; Petlas’ın bugünlere gelmesinde yapılan yatırımların ve satış ekibinin çalışmalarından daha değerli olanın bayilerin özverili çalışmalarının olduğuna değindi ve bu çalışmaları için bayilere teşekkür etti.

Daha sonra konuşması için kürsüye çıkan AKO Grup Satış Direktörü Ahmet Candemir, AKO Grup ve yatırımları hakkında bilgiler paylaştı. Ardından, Pazarlama Müdürü Erkal Özürün’ün Türkiye lastik pazarına ilişkin sunumuyla devam eden programda ilk oturum, Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem’in Petlas fabrikasındaki yatırımlar, geliştirmelere yönelik bilgilendirmeleri ile son buldu.

Sürpriz Konuk Deneyimlerini Paylaştı

Programın ikinci oturumunda NTV’de yayınlanan Saffet Üçüncü’nün Petlas fabrika ziyareti ile Petlas PT41 deneyimlerini paylaştığı TV Programı 0’dan 100’e özel bölümü gösterildi. Gösterimin ardından sahneye çıkıp Petlas bayileriyle marka deneyimini paylaşan Saffet Üçüncü sunumunda Petlas Fabrikasının Türkiye’nin en büyük lastik yatırımlarından biri olması, test pisti ve tamamen yerli ve milli oluşundan etkilendiğini dile getirdi.

Etkinlikte ayrıca, PT 741 deseninde bir önceki yıla göre alımlarını en çok arttıran Petlas bayilerine başarı ödülü verildi. Başarı kazanan Şanlıurfa bayisi Mehmet Tahir Saraç, Alanya bayisi Mehmet Direkçi ve İstanbul bayisi Oktay Yalım’ın ödüllerini Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan, YK Başkan Yardımcı Sabri Özcan ve Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem takdim etti. Ödül töreninin ardından ünlü sanatçı Elif Buse Doğan’ın sahne aldığı gala yemeğinde bir araya gelen Petlas bayileri her yöreden türküleriyle sanatçıya eşlik etti.

Etkinliğin ikinci günü heyecan dozu oldukça yüksek bir gün olarak planlanmıştı. Petlas bayileri Petlas fabrikasını ziyaret etmek ve amiral gemisi PT 741’i bizzat deneyimlemek üzere sabah erkenden, Kırşehir’e doğru yola çıktı. Kısa bir yolculuğun ardından fabrikaya ulaşan bayilere ilk önce fabrika içinde ve pistte uyulması gereken güvenlik kuralları hakkında bilgiler verildi.

Daha sonra, program dahilinde ve gruplar halinde önce fabrika turu gerçekleştirildi. Fabrikada özellikle yeni yapılan üretim yatırımlarıyla mükemmel hale getirilen lastik üretim hatları bayilerden büyük beğeni topladı. Petlas test pistinde ıslak fren, slalom test istasyonlarında Velox Sport PT741’in değişimini keşfeden katılımcılar, Petlas’ın destek verdiği Safari Motorsport’un OPC yarış arabalarıyla tur atarak gerçek yarış deneyimi yaşama fırsatı buldu.

Son derece yoğun ve heyecan dolu geçen ikinci gün etkinliklerinin sonunda Ankara’nın güzide restoranlarından Kaşıbeyaz’da akşam yemeği yenilerek program son buldu. Dolu dolu geçen 2 günlük programdan memnuniyetle ayrılan bayiler etkinliği gerçekleştiren AKO Grup ve Petlas yöneticilerine teşekkür ederek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir önceki yazımız olan Akolastik.com yayında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.