Petlas’tan bir ilk daha…

0

Türkiye de ilk defa üretimi gerçekleştirilen Tam Çelik İş Makinesi Lastiği, PETLAS üretim hattından çıktı.

Türkiye de ilk defa üretimi gerçekleştirilen Tam Çelik İş Makinesi Lastiği, PETLAS üretim hattından çıktı. Tasarım ve geliştirme faaliyetleri tamamen kendi AR-GE mühendis kadrosu ile gerçekleştirilen lastikler, yine kendi iş gücü ile PETLAS’ın üretim tesislerinde yapıldı. Geliştirilen lastik için yaklaşık 3 yıllık bir Ar-Ge faaliyeti yürütülmüş olup yapılan çalışma ile teknolojik anlamda tamamen bağımsız bir şekilde lastik geliştirmesi sağlandı.orr tam

Ürünlerinde sürekli olarak iyileştirme sağlayan ve yapılmayanı yapmayı kendine ilke edinerek her geçen gün rekabetçi gücünü arttıran PETLAS, Tam Çelik İş Makinesi Lastiğini de Türkiye’de ilk defa üretmenin haklı gururunu yaşıyor.

Pek çok açıdan ilklerin lastiği olan Tam Çelik İş Makinesi Lastiği, özel olarak geliştirilen sırt deseni sayesinde en zorlu koşullar da bile ihtiyaç duyulan çekiş gücünü sunuyor. Sırt deseninin yanı sıra özellikle lastiğin çalışma koşulları ve zemin karakteristiği ile ilgili ciddi bir değerlendirme çalışması yapıldı. Yapılan bu değerlendirme çalışmaları neticesinde geliştirilen yeni sırt karışımı, lastiğe daha yüksek kesik alma direnci ve aşınma direnci kazandırıyor. Ayrıca yeni sırt karışımı sayesinde çalışma sırasında açığa çıkan yüksek ısı sebebi ile oluşan deformasyonlara karşı direnç sağlanmaktadır. Söz konusu tüm bu özellikler, lastiğe uzun bir kullanım ömrü sunuyor ve bu ömür boyunca performans kaybının önlenmesini sağlıyor.

Ayrıca çelik karkas yapısıyla da dayanıklılığı ve sağlamlılığı sunan PtxL31 desenimiz, tekrar kaplanabilirlik özelliğine de sahip olacak.

Yapılacak olan Tam Çelik İş Makinesi ürün grubunda yer alan lastikler, kullanılacağı sahaya özel olarak tasarlanmakta ve servise sunuluyor. Bu gözle bakıldığı zaman iş makinesi (loader, dozer, grayder vb.) ve iş makinesi kamyon (hauluge) lastiklerinde ilk üretim 26.5R25 ebadında gerçekleştirilmiş olup sırasıyla 29.5R25, 23.5R25 ve 20.5R25 ebatlarında da üretimine başlanacak.

Bir önceki yazımız olan Petlas tarımda verimliliği artırıyor başlıklı makalemizde tarım, tarım politikaları ve tarımda verimlilik hakkında bilgiler verilmektedir.

.