Petlas’tan Bayramda Yol Güvenliğine Destek

0

Türkiye’nin lastiği Petlas, bayram tatilinde güvenli ve keyifli bir seyahat için tatil yollarının önemli kesişme noktalarında lastik kontrol ve bilgilendirme istasyonları oluşturdu. 3 günde 1.000’e yakın aracın lastik kontrolü gerçekleştirildi, sürücülere bilgilendirme yapıldı. Gerekli durumlarda lastiklerin havası dengelendi, yeni lastik almak isteyen araç sahipleri en yakın Petlas bayilerine yönlendirildi.

Ülkemizde pek çok kişi, Kurban Bayramı nedeniyle aile ziyaretleri ve tatil için yollara düştü. Türkiye’nin lastiği Petlas, yolculukların güvenli ve keyifli geçmesi için kontrol hizmeti sundu. Petlas, tatil yollarının kesişme noktaları olan İstanbul çıkışı (Kurtköy), Balıkesir ve Afyon’da, sürüş güvenliği için lastik kontrol ve bilgilendirme istasyonları oluşturdu.

Yol güvenliğinin önemine dikkat çeken Petlas Pazarlama Müdürü Erkal Özürün: “Bayramda çıkılan yolculukların huzurlu, güvenli ve keyifli geçmesi için lastik kontrol istasyonları oluşturduk. Bayram öncesinde bu istasyonlarımızda lastik şişirme basıncı, diş derinliği, hasar ve aşınma kontrolü yaptık ve eksikse hava basıncını tamamlayarak sürücüleri, güvenli sürüş için lastiğin önemi konusunda bilgilendirdik. Ayrıca güvenli lastik kullanımı için hazırladığımız kontrol ve bilgi föyünü dağıttık. Lastiklerini yenilemesi gereken araç sahiplerini en yakın bayilerimize yönlendirerek çözüm sunduk.” dedi.

Petlas’ın lastik güvenliği için oluşturduğu kontrol ve bilgilendirme istasyonları, 16 Ağustos günü Mehmetçik Vakfı Kurtköy Dinlenme Tesisleri, 17 Ağustos günü Balıkesir Susurluk Dinlenme Tesisleri ve 18 Ağustos günü de Afyon İkbal Dinlenme Tesisleri’nde bayram tatili yolculuğuna çıkan sürücülere hizmet verdi.

3 istasyonda, 3 günde yaklaşık 1.000 aracın lastik kontrolü gerçekleştirildi ve sürücüler bilgilendirildi. Gerekli durumlarda lastiklerin hava dengelemesi yapıldı, yeni lastik almak isteyen araç sahipleri en yakın Petlas bayilerine yönlendirildi.

Sürüş Güvenliği Lastikten Başlar

Yapılan kontrollerde, katılan araçların yaklaşık %30’unda düşük şişirme basıncı tespit edildiğine, mevsime uygun olmayan lastik (yazın kış lastiği) kullanıldığına dikkat çeken Petlas Pazarlama Müdürü Erkal Özürün, bayram seyahatinde yol güvenliği için dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında da bilgi verdi: “Aşınmış lastikle yola çıkan araç sayısının oldukça düşük olduğunu görmek sevindiriciydi. Güvenli bir sürüş için araç lastikleri büyük önem taşıyor. Bu nedenle sürücülerin 3 temel konuya dikkatini çekmek isteriz. Aracınıza ve mevsime uygun lastik kullanın, şişirme basıncını önerilen seviyede tutun ve aşınma hasar hâlinde lastiklerinizi değiştirin.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Yerli ve Milli Akü Markası AKO Akü Rusya’da Fuarın Gözdesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.