Petlas’ta Kurum Kültürü Eğitimi Verildi

0

Petlas’ta kurumsal biçimlendirme ve bütünleştirme aracı olan kurum kültürünün önemini vurgulamak ve kurum kültürü öğelerini hatırlatmak amacıyla çalışanlara kurum kültürü eğitimi verildi.

Eğitim kapsamında Petlas’ın vizyon ve misyon değerlerinden, yönetim politikalarından, stratejilerden, insan kaynakları uygulamalarından bahsedilirken toplantıların verimli hâle getirilebilmesi amacıyla toplantı yönetiminde dikkat edilmesi gereken hususlara ve kurum kültürünün oluşmasında en önemli unsur olan iletişim öğelerine değinildi. İletişim öğeleri anlatılırken kurum içi iletişim unsurlarından etkili iletişim yöntemlerine birçok konu ele alındı.

Katılımcılar, beden dilini anlamaya yönelik uygulamalar ve oyunlarla dikkatleri dağılmadan hem eğlendiler hem öğrendiler. Eğitim kazanımı olarak, tüm çalışanların aynı dili konuşmasını sağlayacak kurum kültürü unsurlarının öneminin anlaşılması, bireylerin sağlıklı iletişim kurabilmesi, düzenlenen toplantıların verimli olması ve tüm bu süreçler gerçekleştirilirken ekip çalışmasının önemi vurgulandı.

Bir önceki yazımız olan Ahi Evran Üniversiteli Gençler Petlas’ta başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.