Petlas’ta İyileştirme Çalıştayı Gerçekleştirildi

0

Çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliğine yönelik ihtiyaçlarına önem veren Petlas’ta, iş kazalarının önlenmesi ve çalışanların motivasyonlarının arttırılmasına yönelik bir iyileştirme çalıştayı gerçekleştirildi.

Kurum içerisinde sürekli olarak verilen iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinden farklı olarak çalışanların iş kazası nedenlerine yönelik fikirlerini almak ve iş kazası nedenlerine çözüm önerisi sunmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen çalıştayda 5 farklı grup oluşturuldu ve her gruba bir sözcü tayin edildi.

Her gruba ilk olarak “İş kazalarını geçirme nedenleriniz nelerdir?” sorusu yönetildi. Bu sorunun ardından “Çalışma hayatınızda sizi mutsuz eden, motivasyonunuzu düşüren faktörler nelerdir?” sorusu yöneltildi. Yöneltilen sorulara her grup tarafından farklı nedenler belirtildi. Belirtilen nedenler grup sözcüleri tarafından tüm katılımcılara aktarıldı. Gruplardan alınan bilgiler doğrultusunda iş kazası ve motivasyon düşürücü nedenlere tüm katılımcılar tarafından çözüm önerileri sunuldu. Sunulan çözüm önerileri, yeni çalışmalara kaynak teşkil etmesi amacıyla ilgili komite üyeleri tarafından not alındı. Personelin ekip çalışması içerisinde beyin fırtınası yaptıkları bu çalıştayda, alınacak kararlara ve yapılacak yeni uygulamalara çalışanların da katkıda bulunması sağlandı.  Çalışanlar, çalıştayda gerçekleştirilen beyin fırtınası ile iş kazalarına yönelik bilinçlendiklerini ve fikirleri alındığı için mutlu olduklarını beyan ettiler.

Bir önceki yazımız olan Başarılı Çalışanlara Takdir Belgeleri Verildi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.