Petlas’tan ABD çıkarması

0

Petlas, ABD Satış Şubesi olarak faaliyet gösterecek olan Petlas Tire USA LLC’nin açılışını duyurdu. Ülke Satış Müdürü Sinan EVCAN’a göre yeni ofis konumu Akron, OHIO’da. Yeni ofisin açılışı ile birlikte Petlas, distribütörleri ve bayileri ile daha yakından çalışmayı amaçlıyor.OFIS 4

Petlas, Avrupa ve komşu ülkelerdeki lastik piyasalarındaki en önemli oyunculardan birisi. En son teknoloji üretim yatırımları, yeni kapasite artışları ve PCR, TBR ve Zirai ürün gruplarında ABD’ye uygun yeni ürünlerin geliştirilmesi sonucu Petlas Kuzey Amerika pazarında da büyümeye devam ediyor.

Ülke Satış Müdürü Sinan EVCAN açıklamasında, “Kuzey Amerika pazarına girdiğimiz 8 yıl öncesinden bu yana müşterilerimizin ihtiyaçlarının ve endişelerinin yakından dinlenmesi gerektiğinin farkındaydık. Bu amaçla, Petlas Akron ofisini açma kararını aldık. 8 inçten 50 inçe kadar 1000 adet üzerinde stok tutma kapasitesine sahip olan Petlas Tire USA LLC, pazarda müşterilerine PCR, LVR, TBR, Zirai ve OTR ürün gruplarında ürün tedariği yapacaktır” dedi.

Akron ofisinin açılışı ile birlikte, Petlas Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin şubesi olan Petlas Tire USA LLC de aynı zamanda ithalat formalitelerini de gerçekleştirebilecek. Amerika’daki distribütörlerine ve satış noktalarına Petlas ürünlerini zahmetsiz ve endişesiz ulaştırmayı hedefliyor. Yeni ofis Meksika ve Kanada pazarlarına da ulaşma hedefi taşıyor. Petlas, Kuzey Amerika pazarında Petlas ve Starmaxx markalarını müşterilerine sunuyor.

.