Petlas yurtdışı sponsorluklarına devam ediyor

0

Eğer motor sporları tutkunu değilseniz, hatta araba yarışlarına özel bir ilginiz yoksa “Kiss Pál Tamás” ismi muhtemelen size hiç bir anlam ifade etmeyecek. Fakat Macar asıllı bu genç ralli pilotu, yarış dünyasında art arda kazandığı önemli yarışlarla adından şimdiden çokça söz ettirmeyi başardı.

Daha yedi yaşındayken karting pistlerinde üstün başarılar gösteren Pál Tamás, kariyerine Formula Renault yarışlarında devam etti. 2011’de profesyonel anlamdaki ilk ralli sezonunda pistlerdeki ikinci haftası olmasına rağmen çaylak bir pilot olarak sprint yarışında birinci oldu. Bir yıl sonra Macaristan motor sporları tarihindeki en önemli sonucu elde ederek, GP3 Monako Grand Prix’inde ikinci oldu. Aynı zamanda ülkesindeki rallilere de katılmaya devam eden Pál Tamás, Macar Ralli Şampiyonluğu tacını da başına geçirmeyi bildi.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen FIA Avrupa Ralli Cross yarışmasında da podyuma çıkma başarısını göstererek sezonu kapatan Pál Tamás, yeni sezon için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bu başarıların kendileri için de bir gurur kaynağı olduğunu söyleyen Petlas yetkilileri, sponsorluğunu üstlendikleri bir sporcunun bu denli önemli başarılara imza atmasını ve Petlas’ı yarış pistlerinde temsil etmesinin kendilerini oldukça gururlandırdığını belirtirken sözlerine şöyle devam etti; “Petlas’ın sporun her dalına ve sporcuya verdiği önemi bir kez daha gösterme fırsatını elde ettiği için çok mutluyuz. Bu anlamda bize bu fırsatı sunan ve böylesine önemli bir sporcuyu desteklemenizin önünü açan Macaristan Petlas marka distribütörümüze de teşekkürü ayrıca bir borç biliyoruz. Firma olarak sportif, kültürel ve çevresel bilincin oluşmasının insanlık için ne denli önemli olduğunu farkındayız. Bu anlamda hem yurtdışında hem ülkemizde böylesine faaliyetlere yönelik desteğimizin boyutlarını daha da arttırarak sürdüreceğiz.”logolu resim_800x533

Bir önceki yazımız olan BMC Petlas AŞ.’yi ziyaret etti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.