Petlas yeni reklam kampanyası: Kışın sevdiklerini bekletme, “Hayde” yola çık!

0

Lastik sektörünün önde gelen markalarını bünyesinde bulunduran Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu’nun (AKO) amiral gemisi Petlas, kış sezonuna Havas İstanbul’un hazırladığı özel yeni imaj filmiyle giriyor. Karadeniz ezgilerinin hakim olduğu “Hayde” şarkısından ilham alınarak hazırlanan reklam filminin mottosu ise “Kışa göğüs germek zorumuza gitmez”.

_m7c1231_out-petlasLastik, jant ve akü sektörünün önemli oyuncusu Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu’nun (AKO) amiral gemisi Petlas, yeni imaj filmiyle kış sezonuna hazır. Türkiye’nin ilk ve tek yerli lastik markası olan Petlas’ın “Kışa göğüs germek zorumuza gitmez” mottosuyla hazırlanan imaj filminin çekimleri Tekirdağ, Kars ve İstanbul’da gerçekleştirildi. Havas İstanbul tarafından hazırlanan reklam filminin yönetmen koltuğunda Aytuğ Üngör oturuyor.

Çekimler zor doğa koşullarında yapıldı.

Türkiye’nin lastiği sloganıyla reklam filmleri serisine devam eden Petlas’ın son reklam filminde kışın zorlu koşullarına karşın kış lastikleriyle güvenli sürüşe dikkat çekiliyor. Yolculuğun sonunda sevdiklerimiz varsa, bizi hiçbir şeyin durduramayacağının altını çiziyor.

Kışın zor doğa koşullarında Petlas’ın binek araç lastikleri, kamyon ve otobüs lastikleri gibi geniş ürün gamının bir kısmının performansının anlatıldığı reklam filmi uzun bir ön prodüksiyon aşamasından sonra 3 farklı şehirde 80 kişilik ekiple 7 günde çekildi. Doğudan batıya Türkiye’nin gurur duyduğu lastik markası vurgusuyla hazırlanan reklam filminde Kars, Tekirdağ ve İstanbul şehirleri reklam platosu olarak kullanıldı. Reklam filminin Kars çekimleri sıfırın altında 25 derecede yapıldı.

Azim ve gurur duygularının merkez alındığı reklam filmi, Petlas’ın “Zorumuza Gitmez” ve Milli Futbol Takımı sponsorluğu için hazırlanan “Pes Etme” filmlerinde de olduğu gibi Havas İstanbul tarafından hazırlandı. Filmin yönetmenliğini Aytuğ Üngör, görüntü yönetmenliğini Burak Turan, prodüksiyonunu ise Anima İstanbul üstlendi.

Son teknolojilerin kullanıldığı çekimler, drone kameralar da dahil olmak üzere 3 farklı kamerayla zorlu şartlarda gerçekleştirildi.

Künye

Reklamveren

Petlas

Reklamveren Temsilcileri

Serdar Işık, Alper Şahin

Ajans

Havas İstanbul

Kreatif Direktör

Ergin Binyıldız

Kreatif Ekip

Alper Bayram, Ahmet Sefer, Betül Saykan, Neslihan Arslan, Sezgin Rızaoğlu

Müşteri İlişkileri Grup Direktörü

Sibel Yeşileker

Müşteri İlişkileri Ekibi

Enver Gülpınar, Esra Akbaş, Merve Haşimoğlu

Prodüktör

Dilan Davutoğlu, Sıla Salgın

Prodüksiyon Şirketi

Anima İstanbul

Yönetmen

Aytuğ Üngör

Görüntü Yönetmeni

Burak Turan

Müzik

Serkan Çeliköz, Oğuz Kaplangı (Elec-Trip Jingles)

Reklam filmi için

youtube/petlasglobal

Bir önceki yazımız olan Petlas, Pınar Karşıyaka’ya sponsor oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.