Petlas ve Starmaxx 2018 Bayi Toplantısı Gerçekleştirildi

0

Petlas ve Starmaxx bayileri değerlendirme ve gelecek hedefleri için düzenlenen toplantıda buluştu. 

Mustafa Özcan, “Bayilerin bugünlere gelinmesinde büyük emeği var” dedi.

Rixos Grand Ankara otelinde düzenlenen toplantıda AKO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan, AKO’nun çalışanlarıyla, bayileriyle büyük bir aile olduğunu vurgulayarak hep birlikte çok daha güzel günlere ulaşılacağını ifade etti. AKO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sabri Özcan, Petlas başta olmak üzere AKO’nun yatırım hedefleri ve halihazırda kaydedilen gelişmelerle ilgili bayilere bilgiler verdi. Sabri Özcan, gelinen noktanın bütün AKO ailesinin emekleri sonucu olduğunu belirterek, üretim kadar bayilerin de bugünlere gelinmesinde büyük emeği olduğunu dile getirdi. AKO Satış Direktörü Ahmet Candemir de yaptığı sunumda, Türkiye’deki rakiplerin satış rakamları ile dünyada lastik sektörünün geldiği noktayı anlattı. Candemir, Türkiye’de her geçen gün sayıları artan satış noktaları, lastik üretiminde maliyetler, yerli üretim lastiğin avantajları başlıklarını katılımcılara aktardı. Candemir: “AKO olarak Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları içerisindeki yükselişimizi sürdürürken, ülkemizin dört bir yanına ulaşıyor olmayı, gidilmedik yer bırakmamayı her zaman önceliğimiz olarak kabul ettik.” diyen Candemir, sunumunda, satışın yanı sıra pazarlama ve reklam faaliyetleri ile ilgili de detaylı bilgiler aktardı.

Bayilerin ağırlandığı otelde toplantı sonrası düzenlenen gecede, bayiler ve AKO Yönetimi ile çalışanlar keyifli anlar yaşadı.

Fabrika Gezisi

Petlas ve Starmaxx bayileri daha sonrasında ise gruplar halinde Kırşehir’e giderek Petlas fabrikasını inceledi. Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem, bayiler üretim sahasını gezmeden önce bayilere lastik üretimindeki son teknolojiler hakkında bilgiler verdi. Ertem, hedeflerin mütevazı olmaması gerektiğini belirterek globalde de imkansızı başarmaya yakın olduklarını ifade etti. “Lastiğin her santimi sanattır.” diyen Ertem, şunları söyledi: “2009 vizyonumuz üretimde çevrecilikti. Global standartlarda üretimdi. 2005 öncesi lastikler ilkel düzeydeydi. Bunun yanı sıra o zamandan bu zamana her grupta yüzlerce ebatta üretim artışı oldu ve bu artışlar katlanarak devam ediyor.”

Sonrasında fabrika üretim alanlarını gezerek üretim hakkında detaylı bilgiler alan bayiler, Ar-Ge laboratuvarı ve test merkezlerini de yakından incelediler. Bayiler, son olarak Petlas Test pistinde çeşitli lastiklerin kaygan ve ıslak zemin testlerinin nasıl yapıldığını deneyimledi.

 

Bir önceki yazımız olan Petlas ve Starmaxx, Bursa Tarım Fuarında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.