Petlas, TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda

0

18 Nisan ile 1 Haziran tarihleri arasında onlarca öğrenci TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında, Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen fuarda yaptıkları projeleri tanıttı.

Halka açık olarak gerçekleşen bilim fuarında öğrenciler; sağlıktan tasarıma, yazılımdan elektrik elektroniğe kadar çeşitli alanlarda yıl boyunca yenilikçi düşüncelerle hazırladıkları projelerini tanıttılar.

Programa okul yönetici ve öğretmenlerinin yanı sıra Petlas İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdürlüğü personelleri de destek verdi.

Öğrencilerin günün şartlarına göre en iyi şekilde eğitim almaları için yoğun bir şekilde çalıştıklarını dile getiren okul müdürü Ayhan Yolal, “Güçlü bir Türkiye olmak için her alanda çok çalışmaya ihtiyacımız var. Meslek liseleri de ülkemiz için katma değeri yüksek olan eğitim yuvalarıdır.” dedi.

Meslek liselerinin kalifiye eleman yetiştirmesiyle önemli bir misyon üstlendiği ifade eden Yolal; “Biz meslek liselerimize çok önem veriyoruz ve bu liselerin gelişmesi memleketimiz için çok önemli” diye konuştu.

Bilimin ve bilimsel çalışmaların son derece önemli olduğunun farkında olan ve yeni yetişen neslin bu alışkanlıkları kazanması ve bilimsel alanda gençlerin teşvik edilmesi konusuna destek veren Petlas personelleri, öğrencilerin yaptıkları projeleri inceleyip, onlara öneri ve tavsiyelerde bulundu.

Petlas çalışanlarından yoğun ilgi gören öğrenciler program sonunda Petlas’a teşekkürlerini ilettiler.

 

Bir önceki yazımız olan Kırşehir Huzurevi Sakinlerine Moral Pikniği başlıklı makalemizde Petlas hakkında bilgiler verilmektedir.

.