Petlas, Kurumlar Vergisinde Rekortmen Seçildi

0

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından, gelirler ve kurumlar vergisi alanında ilk 10 sırada yer alan üyelere ödül verildi.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, il genelinde son üç yılın ihracat rakamlarına değinerek üretimin Türkiye için çok önemli olduğunu ifade etti. Ekicioğlu, gelirler ve kurumlar vergisinde, 2016 yılında ilk 10 sırada yer alan kişi ve kuruluşlarla ihracata değer katan üye firmaları ödüllendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Konuşmanın ardından Kırşehir’de gelir ve kurumlar vergisinde ilk 10’a giren ve ihracata değer katan üye firmalara, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ödül verildi.

Kurumlar vergisinde ise Petlas Lastik Sanayi AŞ, Ahi Güven Donmuş Gıda AŞ ve Çetinler Yapı Malzemeleri ilk 3 sırayı paylaştı. İhracata değer katan firmaların ilk üç sırası da Petlas Lastik Sanayi AŞ, Mer-Ma Mermer Madencilik AŞ ve Eraslanlar İnşaat ve Sanayi Şirketi’nden oluştu.

Kurumlar vergisi ve ihracata değer katan firmalar ödülünü, Petlas Lastik Sanayi ve Ticaret AŞ adına, İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdürü Mithat Durudoğan aldı.

Bir önceki yazımız olan Petlas, Domates Burunlu Çocuk Tiyatro ve Sihirbazlık Gösterileri Gerçekleşti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.