Petlas, İsrail ve Filistin’e çıkarma yaptı

0

Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da yaptığı hamlelerle dikkat çeken Petlas, Orta Doğu lastik pazarında da bu başarısını devam ettiriyor. Bölgede birçok  ürün grubunda sektör lideri olan Petlas’ın, İsrail ve Filistin distribütörleri 25 dsc_0105Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında biraraya geldi.

İsrail ve Filistin’de düzenlenen üç toplantının ilkinin ev sahipliğini Al Salameh firması üstlendi. 26 Eylül’de Filistin’in Ramallah kentinde gerçekleştirilen bu buluşmaya, 120 farklı firmadan temsilciler katıldı. Toplantıda Petlas Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Oğuz Ay da, markayı ve geniş ürün grubunu tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda ayrıca Petlas’ın gelecek planları katılımcılara anlatılırken Filistin’de bulunan bayilerin talepleri de dinlendi. dsc_0097

Toplantıların ikincisinin ev sahibi ise Kudüs merkezli Abusbeih firması oldu. 27 Eylül’de düzenlenen bu toplantıya ilgili de oldukça yüksekti. Toplantı süresince özellikle Starmaxx lastiklerin özellikleri ve rakip lastik markalarına göre avantajları ile ilgili bilgiler bölge distribütörlerine aktarıldı.

Üçüncü ve son bayiler toplantısı ise Tel Aviv merkezli Hatzav firması tarafından organize edildi. Toplantıya olan katılım önceki iki toplantıya oranla daha yüksek oldu. 350 firmadan 500 katılımcının hazır bulunduğu toplantının sonunda çekiliş ile bir bayiye bir adet Opel marka otomobil hediye edildi.

Filistin ve İsrail distribütör / bayi toplantılarının kendileri için çok verimli geçtiğini belirten Petlas Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Oğuz Ay, distribütör ve bayiler ile bir araya gelinen bu toplantılarda aldıkları olumlu geri dönüşlerin kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini söyledi. İsrail ve Filistin’de Petlas ve Starmaxx markalarının kısa, orta ve uzun vadede çok iyi yerlere geleceğine ve her lastik grubunda pazardan ciddi pay alacaklarına inandıklarını söyleyen Ay; “Bu kapsamda, tüm müşterilerimizin bizden beklentileri çok önemli. Firma olarak müşterilerimizden gelen tüm talepleri ve değerlendirmeleri gelecekteki politikalarımızı inşa edeceğimiz önemli temeller olarak ele alıyoruz. Bu anlamda öncelikli hedeflerimiz bölgedeki etkinliğimizi daha da arttırarak markalarımızın liderlik konumunu pekiştirmek ve yüksek satış oranları ile tüm hedeflerimize ulaşmak yönündedir.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Maxxis pilotları şampiyon oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.