Petlas, IATF 16949: 2016 Kalite Yönetim Sistemleri Havacılık Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi

0

Gelişmeyi ve ilerlemeyi kendisine prensip edinen Petlas, her kulvarda çalışanlarının yetkinliklerini artırmaya devam ediyor. Kalmer Eğitim Kurumu tarafından, Kırşehir Petlas VIP eğitim salonunda gerçekleşen eğitimde, IATF 16949:2016 Kalite Yönetim Sistemleri Eğitimi verildi. Farklı departmanlardan çalışanların katıldığı eğitim, oldukça keyifli ve olumlu bir hava içerisinde gerçekleşti.

Hedef Dünyayı Yakalamak

IATF 16949 Standardı, otomotiv sektöründe mevcut tüm otomotiv standartlarının yerine geçecek bir standart olarak ISO tarafından oluşturuldu. Ford, Chrysler ve General Motors tarafından çıkarılmış olan QS 9000 Standardı ile Fransız EAQF, Alman VDA ve İtalyan ANFIA otomotiv standartlarının gerekliliklerini karşılayacak şekilde oluşturulmuş uluslararası bir teknik spesifikasyon. ISO 9001 üzerine kurulu olan bu standart, dünyadaki tüm otomotiv ana sanayi (OEM) firmaları tarafından kabul ediliyor ve destekleniyor. Bu standardın oluşturulmasındaki amaç ise Otomotiv Yan Sanayileri Kalite Yönetim Sistemleri’nin tüm dünyada kabul gören ortak kriterlere göre denetlenmesi ve değerlendirilmesi. Bu eğitim programının hedefi, katılımcılara IATF 16949 Standardının güncel revizyonunu açıklamak, standart uygulamalardan örnekler vererek tanıtmak ve katılımcıların kendi firma ve sistemleriyle ilgili koşulları sağlayacak şekilde uygulama ve geliştirebilmeleri için gerekli bilgi ve birikimlerini artıracak ortamı sağlamak.

Bir önceki yazımız olan GNCC Wiseco John Penton’da Fowler ve Borich İlk İki Sırada başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.