Petlas Fabrika Yetkilileri Nitelikli İş Gücünü Geliştirme Çalıştayına Katıldı

0

Petlas fabrika yetkilileri Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu ‘’Dijitalleşen Sanayide Nitelikli İşgücünün Sağlanması” konulu çalıştaya katıldı. Çalıştay Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Veysal Yaman ve Eğitim Daire Başkanı Zübeyde Aslanoğlu’nun konuşmaları ile başladı.

Yaşam boyu öğrenme, meslek ve teknik liselerin genel durumu, dijitalleşen yetkinlikler, sanayide iş gücü gibi konuların ele alındığı çalıştaya 19 kişilik gruplar oluşturularak, eğitim kurumlarından ve sanayi kuruluşlarından pek çok üst düzey yönetici katıldı.

Petlas’ın da içinde yer aldığı 4’üncü Grupta Koç Holding, Turkcell, Aselsan, Türk Traktör gibi köklü firmaların insan kaynakları ve kurumsal öğrenme yöneticileri yer aldı.

Genel olarak dijitalleşen sanayinin iş gücü, sanayi sektöründeki eğitim düzeyi ve eğitim ihtiyacının ne gibi gereksinimleri doğuracağı konuları üzerinde çalışılarak komiteye fikirler ve öneriler sunuldu. Çalıştay, işlenen konularla ilgili 3 farklı çalışma yapılarak sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Bilkent Üniversitesi Öğretim Görevlileri Petlas Fabrikasını Ziyaret Etti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.