Petlas, En Çok Ülkeye İhracat Yapan Firmalar Arasında 11. Sırada Yer Aldı

0

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından hazırlanan “2016 Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı Sonuç Raporu” yayımlandı. Firmaların yıllık ihracat rakamlarının farklı parametreler bazında incelenmesi sonucu oluşturulan liste, ekonomi çevrelerince en önemli raporlardan biri olarak kabul ediliyor.

2005’ten bugüne yapılan yatırımlarla gelişmeye ve büyümeye hızla devam eden Petlas, sadece Türkiye lastik pazarında değil, yabancı ülkelerin lastik pazarlarında da satış rakamlarını artırıyor. Her geçen gün ihraç ülkelerine yenilerini de katmaya devam ediyor. İlgili yatırım ve politikalar bağlamında Petlas Uluslararası Pazarlama ve Satış Müdürlüğü’nce yürütülen özverili çalışmalar sonucunda Petlas “2016 Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçısı Sonuç Raporu”na göre 96 ülkeye yönelik gerçekleştirdiği ihracat operasyonları ile en çok ülkeye ihracat yapan firmalar arasında 11. sırada yer aldı.

Petlas, küreselleşen bir ekonomi içinde “Türk Markası” olgusunu dünyada hak ettiği yere taşımanın bilinciyle hareket ediyor. Petlas, ihracat operasyonlarını tüm dünyaya yaymak, tüm ülkelerin lastik pazarında etkin ve etkili olmak için daha çok çalışmayı hedefleri arasında ilk sırada gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Yol Yardım Kayıt ve Sorgulamada Yeni Dönem! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.