Petlas Büyük Ustayı Unutmadı

0

“Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş, ölümünün 6. yılında Petlas Lastik Sanayi AŞ İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonla anıldı.

Şairler ve ozanlar diyarı Kırşehir’in yetiştirdiği en önemli ozanlardan birisi Neşet Ertaş’a ait olan ‘’Bizim oralarda seni seviyorum denmez, kurban olurum denir.’’ sözlerinin yer aldığı Neşet Ertaş temalı pankartla birlikte personellerin giriş-çıkış yaptığı alanda Neşet Ertaş türküleri yankılandı. Beklemedikleri bir anda Neşet Ertaş pankartı ve Neşet Ertaş türküleri ile karşılaşan personel duygulu anlar yaşadı.

74 yaşında hayata gözlerini yuman Neşet Ertaş, hayatı boyunca kendi yazdığı onlarca türkü ve çaldığı bağlaması ile beraber, çıkardığı onlarca albüm ile hafızalarda yer edinen abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi ve yeri dolmayan bir halk ozanı.

Ertaş; garip babası olarak bilinen, hiçbir zaman dünya malına tamah etmeyen, her zaman sevgiyi, hoşgörüyü öne çıkaran bir insandı. Hayatı boyunca mütevazılığı elden bırakmamıştır. Hem sanatıyla hem de kişiliğiyle örnek olan bir insandır. Bu yönüyle de ülkemizde bütün milletimizin gönlünde taht kurmuştur.

Bir önceki yazımız olan Kırşehir Valisi İbrahim Akın Petlas Lastik AŞ’ye Ziyarette Bulundu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.