Petlas Bulgaristan’da Güçlü Distribütörü ile Büyümeye Devam Ediyor

0

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 2016’da çok fazla sayıda ülkeye ihracat yapan firmalar arasında 11. olan Petlas, ihracat ağını geliştirerek her geçen gün yeni dünya pazarlarına açılmaktadır. Petlas AŞ, bu pazarlara açılırken diğer yandan da uzun yıllardır ticari ilişkilerini sürdürdüğü distribütörlerinin her geçen gün büyüyüp ilgili ülke pazarında etkin bir konuma gelmesi için satış ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Türk lastiklerinin marka algısını, hak ettiği konuma ulaştırmak için AKO Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, çalışmalarını yoğun şekilde sürdürmektedir. Bu anlamda, temmuz ayının ilk haftası Bulgaristan lastik pazarının lideri, köklü lastik firması ve aynı zamanda Petlas markalı lastiklerin distribütörü olan Primex, kuruluşunun 20. yılını Plovdiv kentinde açtığı yeni merkezinde kutladı. Petlas Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Oğuz Ay ve Uluslararası Bölge Yönetmeni Okyanus Tuna da bu önemli organizasyonda Petlas’ı temsil ettiler.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren firma Yönetim Kurulu Başkanı Georgi Krumov, “Petlas ile kurmuş olduğumuz ticari ilişkileri başarımızın bir parçası olarak görmekteyiz. Petlas; ürün çeşitliliği, kalitesi ve servisiyle bizleri hiçbir zaman şaşırtmadı. Bu sebeple ticari ilişkilerimizi daha da öteye taşımanın iki taraf için de ortak bir hedef olduğuna inancımız sonsuzdur.” diyerek, AKO ile uzun yıllardır devam etmekte olan ticari ilişkilerinin daha da ileri taşınacağına dair ipucu da vermiş oldu.  Krumov’un hemen ardından söz alan Oğuz Ay, Krumov’a teşekkür ettikten sonra fabrika, üretim kapasitesi, ürün çeşitliliği ve Bulgaristan’da yürütülmekte olan satış ve pazarlama faaliyetleri hakkındaki konuşmasını gerçekleştirdi.

Bulgaristan pazarında, yıllar içerisinde distribütörü ile beraber oluşturulan bu başarıyı yerinde görme fırsatını yakalayan AKO, satış ve pazarlama faaliyetlerini tüm ürün gruplarında daha da yoğunlaştırarak bu pazarda büyümeye devam etme hedefini kararlılıkla yürütüyor.

Bir önceki yazımız olan Petlas, Yarış Pistlerinde Boy Göstermeye Devam Ediyor… başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.