Petlas Automechanica Dubai 2018’de

0

Bu sene 1-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Orta Doğu ve Afrika otomotiv sektörü açısından en önemli fuarlardan biri olan Dubai Automechanica bu sene 16’ncı kez kapılarını açtı. Fuara 58 ülkeden 2000 firma ve 136 ülkeden 30 binden fazla iş adamı ve ziyaretçi katılım sağladı.

Petlas fuarda Petlas markalı PCR-4×4, SUV-LTR-TBR-ZİRAİ ve ASKERİ ürün gruplarından lastiklerini sergiledi. Fuarda sergilenen Run Flat özellikli PT741 Velox Sport lastiği ziyaretçiler tarafından özellikle büyük ilgi gördü.

Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli lider markası Petlas, Orta Doğu ve Afrika pazarında gelecek yıllarda daha da büyümeyi hedefliyor. Mevcutta bölgede iş ve tarım makinaları segmentinde, bu pazarlarda genel ortalama bazında %50’yi aşan pazar payını %60’lar seviyesine çıkarmak isteyen Petlas, binek otomobil segmentinde ise Orta Doğu pazarında yüzde 3-10 arasında olan payını yüzde 5 – 15 bandına çıkarmayı hedefliyor. Fas ve Tunus binek otomobil pazarlarında ise %10 olan pazar payını kademeli olarak yüzde 15–20 bandına çıkarmak adına projelerini yürütüyor. Bu hedefler doğrultusunda Petlas, Ortadoğu ve Afrika’dan gelen iş ortakları ile mevcut bağlantılarını bu fuar sayesinde sıkılaştırırken, yeni iş bağlantıları kurma olanağını da elde etti.

Bir önceki yazımız olan Petlas, TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda başlıklı makalemizde bilim, Fuar ve Petlas hakkında bilgiler verilmektedir.

.