Petlas AŞ’de staj zamanı

0

İnsan kaynağını en önemli sermayesi olarak gören Petlas AŞ, her yıl onlarca öğrenciye kurumsal ve büyük çaplı bir firma bünyesinde staj yapma imkânı sağlıyor.

Geleceğin Petlas AŞ. çalışanlarını yetiştiriyoruz…

İş hayatına atılacak ilk adım olarak nitelendirilen staj konusuna oldukça önem veren Petlas AŞ, kaliteli ve donanımlı insan yetiştirmek için büyük çaba sarf ediyor. Mesleğe atılacak ilk adım olan staj döneminde birçok öğrenciye ciddi bir uygulamalı eğitim veren firma, böylece önemli bir toplumsal sorumluluğu da yerine getiriyor.

Öncelikli görevlerinin stajyerlere farklı ortamlarda iş tecrübesi kazandırmak olduğunu her fırsatta dile getiren Petlas AŞ. İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdürlüğü yetkilileri, bu çerçevede tüm stajyerlere kendilerini Petlas AŞ. çalışanları gibi hissetmelerini aşıladıklarını belirtti. Her bir stajyerin çalıştığı yere ciddi bir katkıda bulunduğu inancıyla staj boyunca verimli zaman geçirmelerini hedeflediklerini belirten yetkililer, bu sayede Petlas AŞ’nin hem kurumsallığına hem de tanınırlığına olumlu katkı sağlamayı hedeflediklerini söylediler. İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdürlüğü yetkilileri tüm stajyerlerinin yarının Petlas AŞ. çalışanlarıymış gibi yetiştirilip, her türlü etkinlik ve faaliyet içerisinde yer almalarını sağladıklarının altını çizerek, kariyer hedeflerinde fikir ve önerilerle stajyerlerimizi iş hayatına hazırladıklarını sözlerine ekledi.

 

İsmail Sarıkan

Hacettepe Üniv. Endüstri Müh.

Staj yaptığım süre boyunca tüm Petlas AŞ. çalışanları bana sıcakkanlılıklarını hissettirdiler. Fabrikayı gezerken her ünitedeki formen ve operatörler, işlerin işleyişi hakkında bilgi sahibi olmamı sağladılar. Staj yaptığım birimdeki şeflerimin ve mühendislerin sayesinde okulda görmüş olduğum teorik bilgileri uygulamam için gerekli ortamı buldum. Staj boyunca bana göstermiş olunan ilgi ve alaka beklentilerimin üzerindeydi.  Bir gün yolumuzun tekrar kesişmesi dileğiyle, Teşekkürler Petlas AŞ. ailesi.

Melek Nur Öztürk

Nevşehir Üniv. İnsan Kayn. Yön.

Petlas AŞ. gibi büyük bir şirkette staj yapmak, şirketin işleyişini görmek, farklı departmanların görevlerini öğrenmek ve bilgi sahibi olmak benim için çok önemliydi. Petlas AŞ’de staj yaptıktan sonra staj yapmış biri ile yapmamış biri arasında çok fazla fark olduğuna inandım. Okul hayatında gördüğüm teorik bilgiyi staj dönemimde pekiştirdim. Burada staj yapmanın kariyer gelişimi için olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bana verilen sorumlulukları yerine getirmenin verdiği gururla, üst amirlerimden aldığım takdirlerle iş hayatında motivenin önemli olduğunu bana öğrettin. Teşekkürler Petlas AŞ.

Serkan Fidan

Bingöl Üniv. Makine Müh.

İlk günler tedirgin olmama rağmen gayet samimi ve içten insanlarla karşılaştım. Çalışanların iş konusunda hassas ve ciddi olmaları, çalışanların birbiri ile olan ilişkileri, bilgi birikimleri, beni gerçekten çok etkiledi. Staj boyunca mesleki açıdan birçok şey öğrendim. Bana kazandırdıkları ve aktardıkları bilgiler için teşekkürler Petlas AŞ.

plan-ve-geli%c2%a6cs%c2%a6gti%c2%a6crme-s%c2%a6gefli%c2%a6cg%c2%a6ai%c2%a6c-personeli%c2%a6c

Bir önceki yazımız olan AKO markaları sosyal trendleri anlık takip ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.