Petlas AŞ. Turquality destek programında

0

PETLAS yahya_ertem.jpgTürkiye’nin önemli lastik üretici ve ihracatçılarından olan Petlas AŞ, dört yıllık TURQUALITY marka destek programının ardından TURQUALITY destek programına geçtiğimiz günlerde kabul edildi.

İhracatın ülkemizin ekonomik büyümesi üzerindeki etkili rolü, küreselleşen bir dünyada göz ardı edilemez bir gerçek. Türk Malı/Türk Markası imajının dünya genelinde yaygınlaşmasının öneminin farkında olan Ekonomi Bakanlığı’nın, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY’yi başlatmaları üzerinden on yılı aşkın bir süre geçti. On beş firmayla başlayan proje, şu anda yüzden fazla markaya destek veriyor. Bu kervana son katılan şirketlerden biri de Petlas AŞ. oldu.

Petlas’ın gelecek için önüne koyduğu hedefleri ve TURQUALITY programı hakkında genel bilgi veren Genel Müdür Yahya Ertem şunları aktardı:

“Dört yıldır TURQUALITY projesinin marka destek programında yer alıyorduk. Bugünden itibarense TURQUALITY  destek kapsamına geçmiş bulunuyoruz. Petlas AŞ. olarak çok mutluyuz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Marka destek programı süresince firmamız önemli atılımlarda bulundu. Marka destek programı kapsamında alınan desteklerin ihracatımıza oldukça olumlu etkileri olmuştur. Öncelikle TURQUALITY destek programını salt ihracat desteği ve markalaşma şeklinde algılamadığımızı belirtmek isterim. Bu programın, gerek şirketimize gerekse de şirketimizin kurumsallaşmasına yapacağı katkı çok büyük olacaktır. Program firmamızın gelişim seyrine katkı sağlayarak Petlas AŞ’yi dünya standartlarında üretim yapan bir şirket haline getirecektir.“ dedi.

Genel Müdür Yahya Ertem ihracat hedef ve beklentilerini ise şöyle sıraladı,

“TURQUALITY destek programı ile beraber ihracat kapasitemizi şimdikinden çok daha yüksek seviyelere çıkaracağız. Planlarımızın başında yurtdışında Petlas ofislerinin açılması ve açılan ofislerin açılacak yeni depolarla desteklemek olduğunu söyleyebilirim. Diğer yandan hedef ülkelerimizi daha da çeşitlendireceğiz. Gerek önceki, gerekse yeni hedef ülkelerimiz dâhilinde yer alan distribütörlerimize yönelik etkin pazarlama faaliyetleri planlamaktayız. TURQUALITY programı bu anlamda bize çok büyük katkı sağlayacaktır. Şu an yüzden fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Hedeflerimizden biri de ihracat yaptığımız ülke sayısını daha da genişleterek birçok ülkenin lastik pazarı içinde pay sahibi haline gelmek ve bir Türk markası olan Petlas’ın dünya genelinde bilinirliğini arttırarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektir.” dedi.

Turqualiyt Nedir?

TURQUALITY®, ülkemizin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmalarımızın, üretimlerinden pazarlamalarına, satışlarından satış sonrası hizmetlerine kadar bütün süreçleri kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlayarak uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olabilmeleri ve söz konusu markalar aracılığıyla olumlu Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Dev ortaklık yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.