Petlas AŞ. kendi Skid Trailer’ını üretti

0

Petlas AŞ. Ar-Ge ve Proje ekibi Islak Yol Yüzeyi Frenleme Kuvveti Ölçümü Test Sistemi (skid trailer) üretmeyi başardı.

İnovatif düşünceyi her zaman ön planda tutan Petlas AŞ. Ar-Ge ve Proje ekibi, kendi Know–How ve tecrübesi kullanılarak Islak Yol Yüzeyi Frenleme Kuvveti Ölçümü Test Sistemi (skid trailer) üretti.

Tamamen Petlas AŞ’nin olanaklarıyla tasarlanan, projelendirilen ve üretilen test sistemi, çekici araç ve römork olmak üzere 2 ana bölümden oluşuyor. Üretilen sistemde lastik frenleme kuvveti, römork içerisinde konumlandırılmış dinamik test ünitesi tarafından ölçülüyor.

Türkiye’de mevcut lastik fabrikaları içerisinde ilk test pistini kendi bünyesinde tasarlayan ve inşa eden lastik üreticisinin de Petlas AŞ. olduğunu hatırlatan Petlas AŞ. Ürün Performans Değerlendirme Müdürü Cengiz ÖZEN, test pisti olmadan önce, Avrupa Birliği ECE R117 Regülasyonu testlerini yurt dışında test olanakları olan yetkili test kuruluşlarına yaptırıldığını söyledi.

Ar-Ge ve Proje ekibini yerinde ziyaret ederek, yapılan çalışmayı dinleyen Petlas AŞ. Genel Müdürü Yahya Ertem ise, bu tarz inovasyon çalışmalarının hem yeni ürün geliştirme süreçlerini hem de maliyetleri olumlu etkilediğini belirterek çalışmada emeği geçenleri tebrik etti.IMG_4569_800x600

Bir önceki yazımız olan Petlas AŞ. 25 ülkeden misafirlerini ağırladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.