Petlas AŞ. II. Eğitim Konferansı’nda

0

20161024_161658_hdrPetlas AŞ, bu yıl 24-25 Ekim tarihlerinde Antalya’da düzenlenen “Eğitimden Üretime Sektörle İş Birliğine’”  temalı II. Eğitim Konferansı’na katıldı.

Meslek ve teknik eğitimin güncel sorunlarının yanında, gelecekte yaşanılabilecek problemler hakkında fikir alışverişinde bulunmak ve gelecek yıllarda eğitim ve öğretimin daha kaliteli olmasını sağlayarak daha üretken bir toplum hedefiyle düzenlenen kongrede oldukça ilgi gördü.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katıldığı Antalya’da düzenlenen konferansa kamu kurumlarının, iş dünyasının ve meslek kuruluşlarının temsilcileri de yoğun ilgi gösterdi. “Eğitimden Üretime Sektörle İş Birliğine”  temasıyla düzenlenen II. Eğitim Konferansı’na AKO’yu temsilen Petlas Yönetim Kurulu Üyesi Seyfullah Safa Özcan, İnsan Kaynakları Plan Geliştirme Mühendisi Serkan Dönmez ve Plan Geliştirme Memuru Ruhi Silsüpür katıldı.

Meslek eğitimleri ve mesleki yeterlilik konusunda ülkemizin son durumunun ele alındığı konferansta söz alan Bakan Yılmaz, mesleki eğitimi bir memleket meselesi olarak gördüklerinin altını çizdi. Mesleki ve teknik eğitimin yeterliliği ve kalitesinin ülkenin yeni yüzyıldaki yerini belirlediğini belirten Bakan Yılmaz, üreten, ürettiğini satan bir Türkiye olmak istediklerini söyledi. Yılmaz, bunun yolunun ancak nitelikli bir mesleki eğitimden geçtiğini  de sözlerine ekledi.

Daha sonra söz alan TOBB, İŞKUR, Mesleki Yeterlik Kurumlarının üst düzey yöneticileri de mesleki yeterliliğin önemini vurgulayarak, meslek liselerinden mezun olan öğrencilerin vasıflı birer personel olarak sektöre girebilmesinin ülkemiz açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.