PETLAS Agritechnica 2017’de…

0

Petlas, 12-18 Kasım 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrinde otuz yıldan bu yana süregelen bir gelenekle iki yılda bir düzenlenen ve sektörel olarak dünyanın en büyük tarım fuarı olma özelliği gösteren Agritechnica fuarına katıldı. Dünyanın her tarafından bu sektörde faaliyet gösteren küçük, orta ve büyük araç & ekipman ve zirai lastik üreticilerini bir araya getiren Agritechnica fuarında, 53 ülkeden 2 bin 803 firma ürünlerini sergilerken, 450 binin üzerinde misafir bu fuarı ziyaret etti.

Agritechnica 2017’de, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen ziyaretçilere lastiklerin yüz yüze tanıtımı olanağı bulundu. Birbirinden farklı ülke pazarlarında iş birliği içinde olunan firmalarla yeniden bir araya gelmek, yeni distribütörlerle iş birliğine adım atmak hem firma hem de müşteriler açısından oldukça yararlı oldu.

Fuarda tanıtımı yapılan Petlas markalı TBR, Zirai ve OTR lastiklerin sergilendiği standa ilgi çok büyüktü. Bu anlamda müşterilerden ve diğer ziyaretçilerden alınan olumlu geri dönüşler de olumlu oldu.

Her geçen gün küreselleşen bir dünya ile karşı karşıya olunan ticari koşullarda fuarlar kısa sürede sağladığı birliktelik ve hızlı çözüm yolları sunan bir pazarlama aracı olarak birçok firma tarafından çokça tercih edilen bir pazarlama faaliyeti olarak görülüyor. Bu bağlamda her geçen yıl, dünya lastik pazarında pazar payını artırmaya devam eden AKO, Petlas ve Starmaxx markaları ile dünya genelinde düzenlenmekte olan önemli fuar organizasyonlarına katılmaya devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan AKOJANT Bayileri Romanya Gezisinde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.