Otomotivin Yerli Sermayeli Devinden Almanya’da Gövde Gösterisi

0

Petlas ve Ako Akü Frankfurt Automechanika’da İlgi Odağı Oldular

Türkiye’nin yerli sermayeli sanayi gücü AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren Petlas ve AKO Akü, Frankfurt’ta düzenlenen ve otomotiv sektörünün satış sonrası pazarı açısından en önemli fuarları arasında kabul gören Frankfurt Automechanika’da ilgi odağı oldu.

Abdulkadir Özcan AŞ (AKO Grup) bünyesinde yer alan Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli lider markası Petlas ve AKO Akü, ihracat pazarlarında rekabetçi güçlerini arttırmaya devam ediyor.

AKO Akü kendi standında AKO Prestige ve Turbo Akü markalarıyla yer aldı. AKO Akü’nün Matrix Press ve Kaizen Tüneli teknolojileri ile üretilen Turbo Akü ve AKO Prestige marka aküler, fuarda ilgi odağı oldu. AKO Akü standı, ziyaretçiler tarafından en çok ziyaret edilen stantlar arasında yer aldı.

AKO Akü, Çankırı’da AKO Prestige ve Turbo Akü marka akülerin üretildiği AKO Akü fabrikası ile sektöründe sadece Türkiye’de değil Avrupa’daki en büyük üretim alanı olmaya adaylığını koydu. Akü üretiminde sektörde kullanılan en gelişmiş ve görece en iyi sonuçları veren üretim tekniği olan Matrix Press ve Kaizen Tüneli teknolojisi Türkiye’de sadece AKO Akü’de bir arada kullanılıyor. Bu teknolojiler sayesinde aküler üretilirken daha dayanıklı oluyor ve yıllarca en üst seviyede enerji sağlayabiliyor.

Türkiye’nin Lastiği Dünyanın Tercihi Oldu

Küresel otomotiv yan sanayi sektöründe ülkemizin en güçlü markaları arasında yer alan Petlas ve Türkiye’nin markası olma yolunda ilerleyen AKO Akü, 70’i aşkın ülkeden 5 binden fazla katılımcı firmayı bir araya getiren fuarda ürünlerini sergiledi. Bu önemli fuara, bu yıl Türkiye’den 276 firma katıldı.

Petlas, fuar alanındaki 222 metrekarelik standında, Kamyon-Otobüs, İş Makinesi, Zirai, Binek, 4×4 ve Hafif Ticari segmentlerinden lastikler ve RFT özellikli 4x4-PCR lastiklerini sergiledi.

Fuarın önceki yıllardan daha yoğun geçtiğini ve ticari olarak çok faydalı olduğunu belirten Petlas Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü Oğuz Ay: “Bu fuar markalarımız açısından oldukça başarılı ve verimli geçti. Frankfurt Automechanika, gücümüzü sürekli artırmakta olduğumuz Avrupa pazarlarındaki büyümemize olumlu etki yapacak.” dedi. Oğuz Ay, “Kendi geliştirdiğimiz teknolojilerimizle binek araçlardan kamyon ve otobüslere, traktörlerden askeri birlik ve güvenlik güçlerinin kullandığı araçlara, iş makinelerinden savaş jetlerine, ülkemizi geleceğe taşıyan lastikleri üretiyoruz. 80 farklı desen ve 2.500 farklı ebatta ürettiğimiz üstün nitelikli lastiklerimizle, ürünlerimizin kalitesi ve teknolojimizle, küresel rekabetin olduğu yerdeyiz. Ürünlerimizi, küresel erişimli bir Türk markası olarak dünya pazarlarına da sunuyoruz. TİM raporuna göre 96 ülkeyle, Türkiye’de en fazla ülkeye ihracat yapan 11’inci firma konumunda ve ihracat sıralamasında 64. sırada yer alıyoruz.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Çankırı’da Küresel İnovasyon ve Rekabet Üssü: AKO Akü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.