OPEN COUNTRY, Asya Rallisi’nde Arka Arkaya 4. Galibiyetini Kazandı

0

Toyo Tire & Rubber Co. Ltd. tarafından yapılan açıklamada, “SUV’ler için olan Open Country M/T lastiklerimiz tarafından desteklenen takım 12-18 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 23. Asya Cross Country Rallisi 2018’de genel zaferi (AUTO Class) kazandı.” denildi. Ayrıca, OPEN COUNTRY M/T SUV lastikleri, 2015 yılından bu yana ardı ardına dört yıl boyunca bu rallide bireysel olarak yarışı kazanan araçta kullanılmakta olup dördüncü zafer tam teşekküllü off-road lastiklerinin rallinin zorluklarını karşılamak üzere tasarlandığına işaret ediyor.

Asya’nın en büyük uluslararası rallisi olan AXCR, Uluslararası Otomobil Federasyonu tarafından ülkeler arası ralliler açısından Dakar ile eş değer kabul edilmektedir. 23’üncü yıl dönümünü kutlayan Asya Rallisi, MOTO/QUAD, SIDECAR ve OTO gibi çeşitli sınıflarda yarışmacıların katılım sağladığı, Tayland, Pattaya’dan başlayan ve Kamboçya’nın başkenti Phnom Penh’de son bulan 2.200 kilometre uzunluğunda bir yarıştır.

Bölge boyunca mayıs ortasında başlayan yağışlı sezonla birlikte, ormanlardaki çamurlu ve dağlardaki taşlık yollarla yarış güzergâhının ağır olduğu görüldü. Bu şartlar altında yarış sonucunun belirlenmesinde lastik performansı kritik bir faktör olarak göze çarptı.

Bu lastikler sadece zorlu yollarda iyi performans göstermekle kalmayıp aynı zamanda frenleme, çekiş performansı ve dış hasara karşı dayanıklılık açısından da en zorlu arazi sürüşüne yetecek kadar sağlam olmalıdır. Bu açıdan, OPEN COUNTRY M/T SUV lastikleriyle donatılan Natthaphon Angritthanon Takımı, AUTO Class’ta genel zaferi elde ederken benzer şekilde OPEN COUNTRY M/T lastikleriyle ile donatılmış Sirichai Sricharoensilp ve Wongwirot Palawat takımları da sırasıyla üçüncü ve dördüncü sırayı elde ettiler. Böylece, ilk dört takımın üçü OPEN COUNTRY M/T SUV lastiklerini kullanmış oldu.

Dahası, yarışı başarılı şekilde tamamlayan Show Aikawa’nın liderliğindeki OPEN COUNTRY M/T SUV lastiklerini kullanan “Racing Development FLEX SHOW AIKAWA Racing” ekibi, dünyanın en iyi off-road yarışçılarına karşı yarışı 16’ncı sırada bitirdi.

OPEN COUNTRY Serisi

Sıkça dünyanın en zorlu off-road yarışı olarak değerlendirilen “BAJA 1000”i de içeren uluslararası bilinen yarışlara katılım ve zaferlerle sonuçlarımızı geliştirdik ve kamyonetler, SUV’ler ve CUV’ler için gerekli olan lastik dayanıklılık, dış hasarlara mukavemeti yüksek seviyelere çıkardık. Agresif desen tasarımını olağanüstü temel performansla birleştiren OPEN COUNTRY serisi, özellikle büyük SUV’lerin en popüler olduğu Amerika’da, önemli bir lastik markası olarak değerlendirilmekte ve desteklenmektedir.

OPEN COUNTRY M/T Serisi

OPEN COUNTRY M/T (M/T-Mud Terrain “Çamurlu Arazi”) zorlu arazi ve çamurlu zeminlerin yanı sıra her türlü yol yüzeyinde sürüş için tasarlanan performans ve dayanıklılık ile off-roadlar için tam teşekküllü SUV/CCV lastiğidir. Agresif ancak fonksiyonel sırt tasarımı sadece kötü koşullarda sürüşe katkıda bulunmaz, aynı zamanda çekiş ve frenleme performansını da arttırır. Dış hasarlara karşı olağanüstü dirençli, son derece sağlam lastik yapısı, bu tür off-road yarışlarında elde edilen know-how’ın uygulanmasıyla sağlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan AKO Satış Ekibi Saha Çalışmasında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.