Öğrencilere kariyer eğitimi desteği

0

meslektanitim (2)Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu tarafından öğrenciler için düzenlenen kariyer günlerine Petlas AŞ. de destek verdi. Bu yıl ikincisi düzenlenen Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri’nde Petlas AŞ. çalışanlarından Bilgisayar Mühendisi Semih Kaya, Elektrik-Elektronik Mühendisi Dinçer Yurdulu, Endüstri Mühendisi Serkan Dönmez ve Makine Mühendis Recep Tezcan öğrencilere kariyerleri ve meslekleri ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Ömer Faruk Akyol’un açılış konuşması ile başlayan etkinlik Petlas AŞ.’nin yanı sıra Ahi Evran Üniversitesi ve Ahiler Kalkınma Ajansı katkılarıyla düzenlendi. Makissos Termal Otel’de yapılan etkinliğe, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de katıldı.

Meslek tanıtımlarının doğru yapılması ve bilinçli toplum oluşturmayı amaçlayan etkinlikte gençlere doğru meslek seçimi yapılmasının öneminin yanı sıra hedef ve liderlikle ilgili tavsiyeler de verildi.

Mimarlık, endüstri mühendisliği, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliğinin tanıtıldığı etkinliğin önceki oturumlarında ise fizyoterapi ve rehabilitasyon, diş hekimliği, hemşirelik, beslenme ve diyetetik, tıp, eczacılık, işletme, siyasal bilgiler, hukuk, uluslar arası ilişkiler, iktisat bölümleri tanıtıldı.

Bir önceki yazımız olan AKO’da yeni ERP süreci: İki dünya liderinden biri olan, İsveç kökenli IFS ile çalışmalar başladı başlıklı makalemizde ERP, IFS ve İsveç hakkında bilgiler verilmektedir.

.