Mucur Meslek Yüksekokulu’ndan Petlas’a Ziyaret

0

Petlas, gençliğin gelişimi ve bilinçlendirilmesine yönelik yapmış olduğu çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Genç istihdam projesi ile gençlere istihdam olanağı sağlayan Petlas Lastik San. Tic. A.Ş. çalışmalarına 25 Mayıs tarihinde Ahi Evran Üniversitesi Mucur Meslek Yüksek Okulu öğretim üyeleri ve öğrencilerini ağırlayarak devam etti. Malzeme İşleme Teknolojileri ve Lastik-Plastik Teknolojileri programı bölümlerinden toplam 4 öğretim görevlisi ve 5 öğrenciye ev sahipliği yapan Petlas üniversite öğrencilerini alanları ile ilgili bilgilendirmeyi ve geleceğe yönelik planlarında yol gösterici olmayı amaçladı. Teknik gezi fabrika hakkında yapılan tanıtım video gösterisi ile başladı akabinde iş sağlığı ve güvenliği kuralları hakkında verilen kısa bilgilendirme ile devam etti. Öğrencilere ve öğretim üyelerine üretim prosesi hakkında bilgi vermek amacıyla fabrika üretim sahası ziyaret edildi.

Öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılanan üretim aşamaları hakkında bilgilendirme İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Mehmet Anıl Çiçek tarafından iş başında yapılırken teknik gezi esnasında misafirlere İnsan Kaynakları Planlama ve Geliştirme Uzmanı Serkan Dönmez ve İnsan Kaynakları Planlama ve Geliştirme Memuru Aylin Elbasan tarafından refakat edildi.

Gezi sürecinde lastik üretimi için önemli süreçlerden biri olan Ar-Ge laboratuvarı incelemesine de yer verildi. Laboratuvarın içerisinde var olan tüm cihazların kullanım süreçleri hakkında öğrencilere bilgi aktarımı Ar-Ge laboratuvar şefi Duygu Hadımlıoğlu tarafından yapıldı. Ar-Ge laboratuvarının incelenmesi ile son bulan gezide öğrenciler bölümleri ile alakalı teknik bilgilerin uygulama boyutunu inceleme fırsatı buldu.

Bir önceki yazımız olan Petlas Genç İstihdam Projesi Kapsamında, Gençler Petlas Lastik Fabrikasına Çıkarma Yaptılar başlıklı makalemizde istihdam hakkında bilgiler verilmektedir.

.