Maxxis pilotları şampiyon oldu

0

Serinin tarihinde ilk kez bir takım TORC’s Pro Truck şampiyonasında ödülleri sildi süpürdü. Aralarında Maxxis’in de ana sponsorluğunu yaptığı CJ Greaves ve Kyle Hart, üç klasmanda oldukça başarılı yarışlar çıkararak şampiyonluklarını ilan ettiler.

Greaves, katıldığı Pro 4 ve Pro 2 yarışlarında rakiplerini geride bırakarak şampiyonluğu alırken, Hart ise katıldığı Pro Light şampiyonasında kazanan isim oldu. İkili, ünvanlarını 3 Eylül’de Crandon, Wisconsin’de düzenlenen 13. Tur’da yılın son TORC yarışına ilan etmiş oldular.

Pro 4 yarışında Johnny Greaves’in zaferiyle başlayan günde CJ Greaves, 0.088 saniye ile ikinci sırada kaldı. Bu sonuç, CJ’nin 2016 Pro 4 şampiyonluğunu kazanmasına yeterken, aynı takımda yer alan Johnny Greaves ise 2016 için ikinci sırada olmayı garantilendi.

Maxxis’in sponsor olduğu bir diğer pilot Chad Hord, bu yıl Pro 4’te dördtorccrandonüncü olurken; CJ Greaves, günün Pro 2 yarışında ikinci oldu. Böylece Ağustos ayında klasman ünvanını elde etmiş oldu. Bu klasmanlarda 2015 yılında da ünvan sahibi olan CJ, bu yıl iki takımın da şampiyonu oldu.

Bir diğer şampiyon pilot Kyle Hart, Cumartesi günkü Pro Light yarışı hariç tüm şampiyonayı kazanmıştı. Kyle, günün ikincisi oldu ancak şampiyonayı kesin olarak kazandığını ilan etti.

Maxxis, 2016’da gerçekten oldukça iyi performans gösteren Kyle Hart ve CJ Greaves’i tebrik ederek inanılmaz bir yarış sezonunda tüm sürücülerine gösterdikleri performans için teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Tunus başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.