MAXXIS, 4 Zaferle Torc Sezon Açılışına Damga Vurdu

0

Maxxis’in sponsorluğundaki sürücüler TORC’un 1. ve 2. turlarında sahanın ve birçok platformun tozunu attı. Sezonun startı 13-14 Mayıs tarihlerinde Joliet, Illinois’te verildi.   

Daha önceki sezonlarda olduğu gibi, Maxxis’in sponsorluğundaki sürücüler Johnny ve CJ Greaves, Pro 4 sahasına damga vurdu. CJ, 1. turu birincilikle tamamlarken Johnny de onun yarım saniye arkasında tamamladı. 2. turda Johnny, CJ karşısında avantaj sağladı ve turu birincilikle bitirdi. Bu sırada hafif bir aksilik yaşasa da bitiş çizgisine üçüncü sırada ulaştı. Baba-oğul, bitiş çizgisine birinci olarak ulaşmak için yeni RAZR SCR II yarış lastiklerine güvendi.

Maxxis’in kadrosuna yeni giren Eric Ruppel, Pro 2’nin 1. turunda birinci sırada yer aldı. Ruppel, yeni RAZR MT2yi kullanarak bu lastiğin, ideal uygunluktaki bir yolda ilk kez bir yarışta kullanılmasını sağladı.

Maxxis kadrosuna yeni katılanlar arasında Kyle ve Cody Kleiman da var. Kyle, Pro Light’ın 2. turunda doğrudan hedefe odaklanarak hiç arkasına bakmadı ve böylece zafere ulaştı. Kyle, torcseries.com’a, “Dün yuvarlandık ve sonunda frenlerimi kaybettim. Bu yüzden bugün burada gelip tüm yarışı önde götürmek çok güzeldi” dedi. Cody, 1. turda, yarışın sonuna doğru ciddi bir avantaj kaybı sonrası üçüncü oldu. Maxxis’in sponsorluğunu yaptığı sürücü Kyle Kart, Pro Light’ın 2. turunda üçüncü oldu.

Maxxis, CJ ve Johnny Greaves’i, Eric Ruppel’ı ve Cody Kleiman’ı zaferlerinden dolayı kutluyor ve 10-11 Haziran tarihlerinde Elk River, Minnesota’da düzenlenecek olan TORC 3. ve 4. turunda onları desteklemeyi dört gözle bekliyor.

Bir önceki yazımız olan TOYO TIRES DRIFT’ten Masato Kawabata, Nissan GT-R’de Hızlı Drift’te Dünya Rekorunu Kırdı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.