Lucas Oil Off Road Yarışı’nı Toyo takımından Kyle Leduc kazandı

0

Tooele Utah Motorsporları Tesisi’nde düzenlenen Lucas Oil Off Road Yarış Serisinde Kyle Leduc ve Toyo lastikleri yarışın 6. ayağında 4. klasmanda zirveye yerleşerek podyuma çıktı.

Geçtiğimiz yıl yine aynı yarışta oldukça çekişmeli bir savaş veren Toyo Open Country M/T-R lastikleri ile yarışan Monster Energy / Toyo Tires takımı, yarış birincisinin çok az bir farkla gerisinde kalmıştı.

Fırtınalı ve yağmurlu bir günde yapılan Pro 4 yarışında 10 kamyonet kıyasıya ve bir o kadar zorlu bir mücadele verdi. Olumsuz hava koşulları, pilotların yarış konsantrasyonlarını da oldukça etkilediği gözlemlendi. Leduc, bir önceki gün yapılan 5. ayak sıralamasında yarışı 4. olarak 13268202_995605190536553_854752632260607008_otamamladı.

Bu açıdan bakıldığında yarışın tam bir “lastikler savaşı” olduğu gözlemlenirken yarış sonunda araçların oldukça yıpranmış olduğu da dikkatlerden kaçmadı. Koşulların bu derece zorlu olmasının Toyo lastiklerinin öne çıkmasını sağlayan pek çok durumun söz konusu olduğunu belirten Toyo pilotu Kyle LeDuc, “Takımımız için muhteşem bir gündü. Takım olarak başarılı olmak için çok çalışıyoruz” dedi. Aynı yarışta Competitive Metals / Pro Traffic Services / Toyo Tires Takımı’ndan bir başka pilot olan Brandon Arthur da Toyo Open Country A/T II lastikleri ile Pro Lite sınıfında yarışı 3. olarak tamamladı.

Lucas Oil Off-Road Yarışı Serisi 2016’da sezonunun ilk galibiyetini alınmasından dolayı oldukça sevinçli olduklarını belirten Toyo Lastik ABD Corp. Etkinlik ve Sponsorluk Üst Yöneticisi olan Stan Chen, “Brandon Arthur’u da Pro Lite sınıfında podyuma çıkışından dolayı kutluyoruz. Şartlar çok sert olmasına rağmen Toyo Open Country lastikleri her iki sınıfta da şartlara cesurca meydan okumayı becerdi.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Maxxis sponsorluğundaki McGrath sezonun ilk yarışını kazandı başlıklı makalemizde Maxxis hakkında bilgiler verilmektedir.

.