Loorrs’ Battle South Of The Border’da Maxxis Lastikleri’ne Çoklu Podyum

0

AdrianCenni, DougMittag ve BrockHeger, LOORRS’ Battle South of theBorder’da MAXXIS adına zafer kazandılar. Serinin yarış aksiyonu, 19-20 Mayıs tarihleri arasında Ensenada’da düzenlenen 2 ve 3 numaralı turları için Meksika’ya taşındı.

Cenni’nin Pro 4’de 2. turdaki galibiyeti hak edilmiş bir galibiyetti; Phit Alkaline DrinkMixer/Maxxis lastikli Ford’unu kullanarak yarışın başlangıcından itibaren birincilik için yarıştı ve birinci tur sonunda 5 yarışçının önünde bir pozisyon elde etti. Yarışın büyük bölümünde dördüncü sıradaydı ve son turda diğer yarışçıları kapsayan bir aksilikle pozisyonu elde edebildi. Son köşede onu ikinci sıraya getiren bir geçiş yaptı ve birinci bitiren yarışçı başka bir araçla temas için cezalandırıldığında, birincilik Cenni’ye verildi.

Heger da ayrıca, MaxxisTires/3M lastikli Yamaha’sı ile Production 1000 UTV yarışını kazanarak Round 2’deki podyuma çıktı. Heger, kategorisindeki şampiyonu savunarak son turda başka bir sürücünün etrafında bir süpürme yaparak liderliği aldı ve bu mücadeleci araziyi alt etti.

Ertesi gün Mittag, Pro 4 yarışında erkenden liderliği aldı ve ilk turun sonunda Cenni ile birlikte ikinci sırada yer aldı. Mittag, diğer sürücülerin de dahil olduğu bazı sürücüleri iki yeniden başlamaya zorlanmasından sonra bile, yarış boyunca ön sırada yer aldı. Son turda, ilk sıradaki pozisyonunu geliştirdi ve sonunda kesin bir zafer kazandı.

Diğer Maxxis sürücüleri de hafta sonu podyumda yer aldı. Efsanevi Jeremy McGrath, MaxxisTyres/SafecraftSafety Solutions Ram’ı kullanarak Pro 2’de üçüncü oldu. Dragon Fire Racing/ Maxxis lastikli CanAm kullanan CorryWeller, mekanik zorluklara rağmen üçüncü turda Turbo Prodüksiyon UTV’de ikinci sırada yer aldı. Dragon Fire Racing/LucasOil Racing TV Yamaha’yı kullanan Jason Weller, üçüncü turda Production 1000 UTV’de ikinci olurken, Heger üçüncü oldu.

2018 LOORRS sezonunun bir sonraki turu 23-24 Haziran tarihleri arasında Missouri, Wheatland’deki LucasOil Speedway’de yapılacak.

 

Bir önceki yazımız olan AKO Akü’de Kaizen Tüneli Mükemmel Sonuçlar Veriyor başlıklı makalemizde akü hakkında bilgiler verilmektedir.

.