Lastik Kaplamada Contra ile Her Şey Tek Çatı Altında

0

AKO, Lastik Kaplama sektöründe dünyada aktif olarak kullanılan tüm lastik kaplama proseslerini tek çatı altında topladı.

Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu (AKO) bünyesinde yer alan AKO Lastik Kaplama, sektörle ilgili dünyadaki gelişmeleri ve kullanılan tüm teknolojileri yakından takip ederek buna uygun Ar-Ge ve yatırım stratejisi uyguluyor.

Lastik kaplama sektöründe pazar liderliğini elinde bulunduran ve yaygın hizmet yapılanmasıyla İstanbul, Ankara, Mersin, Denizli’deki lastik kaplama fabrikaları ve Edremit, İzmir, Eskişehir’deki franchise üretici bayileri ile “Türkiye’nin kaplamacısı” olarak anılan AKO Lastik Kaplama; Soğuk Kaplama, Sıcak Kaplama, Orbit Kaplama ve kaplamada kullanılan yüksek kalite soğuk sırt kauçuğu ve kaplama yardımcı malzemelerinin üretimi ile tüm ürün gamını Contra markasıyla tek çatı altında topladı.

Kaplama Ürün Değer Zincirinin Mihenk Taşıdır

Türkiye’de lastik kaplama sektöründe yüksek kalite makine ve teknoloji yatırımlarının olmamasının, lastik kaplama alanında küresel marka değeri oluşturmanın önüne geçtiğini vurgulayan AKO Lastik Kaplama A.Ş. Genel Müdürü Şevket Bacacı, Petlas’ın Ar-Ge ve kauçuk teknolojisi uzmanlığını, AKO Lastik Kaplama’nın satış, servis ve hizmet gücü ile bir araya getiren Contra markasının, bu alanda ezber bozduğunu belirtti. Bacacı, “Contra markamız, ülkemizde ve dünyada premium bir marka olma yolunda koşar adımlarla ilerliyor. Kaplama, iş makinası ve kamyon lastiklerinde ürün değer döngüsünde bir mihenk taşı olma özelliği taşır. Bir lastiğin asıl değeri ve kalitesi, iş bize vurduğunda, yani lastik kaplamaya girdiğinde kendisini gösterir.” şeklinde konuştu.

AKO Lastik Kaplama A.Ş. Genel Müdürü Şevket Bacacı, ayrıca şunları vurguladı: “Kaplama sektörünün ülkemizdeki pazar payı %30-35 bant aralığında kitlenmiş olup gelişmiş ülkelerin ne yazık ki çok gerisindedir. Bu durumu pazarın büyümesi için bir fırsat olarak görüyoruz. Petlas ile birlikte yakaladığımız sinerji burada çok önemli. Kaplama sektörünü yüksek kalite, teknoloji, servis ve hizmet yatırımlarımız ile yukarı taşıyacak; ülke kaplama direnç eşiğini kıracak tek grup AKO’dur. Bunun için tüm enerjimizi, sinerjiye dönüştürerek işimize kanalize ediyoruz.”

SANYO DIGITAL CAMERA

Bir önceki yazımız olan Petlas Automechanica Dubai 2018’de başlıklı makalemizde Dubai ve Fuar hakkında bilgiler verilmektedir.

.