Kristal Elma’da da “Tüm Yarışların Anası”!

0

Havas İstanbul tarafından Petlas için gerçekleştirilen sosyal sorumluluk mesajı taşıyan, Anneler günü reklam filmi, Kristal Elma Ödülleri’nde bir Kristal Elma ve bir de Bronz Elma ödülünün sahibi oldu.

Lastik markaları, erkek ağırlıklı hedef kitleye seslenmek için genelde Babalar Günü’nde iletişim yapar. Ancak Petlas, geçtiğimiz Anneler Günü için hazırladığı bir reklam filmiyle ezberleri bozmuştu.

Çıkış noktası, hepimizin aşina olduğu bir kavramdı: Anneler çocukları konusunda her zaman endişelidir. Özellikle de onlar direksiyon başındayken. Yan ya da arka koltuktan “amman evladım hız yapma!”, “dikkatli sür evladım!” tarzı anne müdahaleleri çoğumuza yabancı gelmeyecektir.

Anneleriyle sıra dışı bir yarış gerçekleştiren sürücülerin eğlenceli ve samimi diyaloglarının yer aldığı filmde şu mesaj verilmişti: “Yarışı bilemeyiz… Ama trafikte lütfen kopilotunuz annenizmiş gibi hep dikkatli sürün”. Mesaj verilirken de tüm annelerin anneler günü kutlanmıştı.

Reklam kısa sürede ses getirmişti. Çoğu sosyal mecrada yayılmış ve ünlü isimlerin de beğenisini kazanarak kendinden uzun bir süre söz ettirmişti.

6 Ekim 2017’de gerçekleştirilen, Kristal Elma Festivali’nde Petlas, ‘’Tüm Yarışların Ana’sı’’ reklam filmiyle Online Film Kategorisi, Otomotiv ve Otomotiv Ürünleri Hizmetleri dalında Kristal Elma, Dijital Reklam ve Markalı İçerik Ürün Kategorisi’nde Bronz Elma ödülünün sahibi oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

Reklamveren: Petlas

Reklamveren Temsilcileri: Serdar Işık, Alper Şahin

Ajans: Havas İstanbul

Kreatif Direktör: Ergin Binyıldız

Kreatif Ekip: Ahmet Sefer, Sezgin Rızaoğlu, Betül Saykan, Neslihan Arslan

Müşteri İlişkileri Grup Direktörü: Sibel Yeşileker

Müşteri İlişkileri Ekibi: Esra Akbaş, Merve Haşimoğlu

Dijital Stratejist: Esra Günel

Prodüktör: Sıla Salgın

Prodüksiyon Şirketi: GoGo Project

Yönetmen: Vural Uzundağ

Görüntü Yönetmeni : Hakan Kasırga

Ses Miksajı: Murat Çelikkol (Otomat)

Müzik: Universal Music Publishing Turkey

 

Bir önceki yazımız olan Petlas ve Starmaxx 2018 Bayi Toplantısı Gerçekleştirildi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.