Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’den Petlas’a Ziyaret

0

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Petlas’ı ziyaret ederek fabrikada incelemelerde bulundu. Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem tarafından karşılanan Milletvekili Kendirli, Genel Müdür Yahya Ertem’den fabrikanın üretimi hakkında bilgi aldı.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, “Yeni yapılacak yatırımlarla göz bebeğimiz olan Petlas sayesinde Kırşehir lastiğin başkenti olacak.” dedi.

Petlas Bizim Göz Bebeğimiz Dünya Pazarında da Önemli Yere Sahip

Milletvekili Kendirli, “Şehrimizde Petlas’ın önemi çok büyük. Bu şehri bir lastik başkenti hâline getireceğiz. Petlas’ın yatırım yapma noktasında önünün açılması için ne gerekiyorsa yapılacak. 24 Haziran öncesi verdiğimiz sözü biz başlattık. Kabinemiz oluştuğunda Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ile görüşmemizi gerçekleştirdik. Petlas ile Organize Sanayi’yi birleştirdiğimizde 4 bin kişi daha ekmek yiyecek.” dedi.

Genel Müdür Ertem:
“Ar-Ge ve İş Makinesi Lastiklerini Üretmek İçin Yeni Yatırım Yapacağız.”

Yapımına yeni başlanan savunma sanayi lastikleriyle ilgili bilgiler veren Genel Müdür Ertem, Petlas’ın önemli yatırımlarının bilgilerini Milletvekili Kendirli ile paylaştı. Genel Müdür Ertem, “Özellikle fabrikamız yanında bulunan üniversite arazisi ve Enerji Bakanlığına bağlı yerde önemli çalışmalar yapacağız. Ar-Ge ve iş makinesi lastiği üretmek için fizibilite çalışmalarına başladık. Bu ek fabrikayı yapacağız. Bu fabrika kurulduktan sonra Petlas’ın işçi sayısı 8 bin civarına çıkacak. Türkiye’de bir marka olan Petlas Kırşehir’in lokomotifi olacak.” dedi.

Bir önceki yazımız olan AKO’dan Bayilere Eğitim Desteği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.