Kiplas 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

0

Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayi İşverenleri Sendikası (KİPLAS)  23. Olağan Genel Kurul Toplantısı üyelerinin ve kimya sektörünün çeşitli temsilcilerinin katılımıyla 26 Eylül 2018 Çarşamba günü İstanbul Altunizade Mercure Otel’de gerçekleştirildi.

KİPLAS 23. Olağan Genel Kurul Toplantısının açılışının ardından kürsüye gelen KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Uzunyol; KİPLAS, kimya sektörü ve ülkenin ekonomik gündemine ilişkin bir sunum yaptı.

Kimya sektöründeki gelecek öngörülerine de değinen Uzunyol, Petrokimya sektörünün Yeni Ekonomik Program’da desteklenmesi gereken öncelikli sanayiler arasına girdiğini belirterek ilaç sanayisinin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Türkiye’nin dış ticaret açığını kapatmak amacıyla başlattığı projede seçilen 5 sektörden biri olduğuna vurgu yaptı.

KİPLAS Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Uzunyol, Genel Kurul Toplantısına katılım sağlayan tüm KİPLAS üyelerine, sektör temsilcilerine katılımları dolayısıyla teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

KİPLAS’ın 23.Olağan Genel Kurul Toplantısında ziyaretçi konuşmaları bölümünde konuşma yapan bir diğer isim olan Petrol-İş Başkanı Ali Ufuk YAŞAR ise iki köklü kuruluş olan KİPLAS ve Petrol-İş’in yarım asra dayanan sektörel ilişkisine değinirken iki kuruluş arasındaki uyumu anlatmak için “iş birliği” sözcüğünü kullanmaktan çekinmeyeceğini ve bu kavramı rahatlıkla kullanabildiğini ifade etti.

KİPLAS ve Petrol-İş’in bugüne kadar sayısız Toplu İş Sözleşmesi imzaladığına vurgu yapan Petrol-İş Başkanı Ali Ufuk Yaşar; KİPLAS ile yıllara dayanan ilişkilerini çok kıymetli bulduklarını vurgulayarak ‘’Petrol-İş 1952’de kuruldu, KİPLAS 1961 yılında kuruldu, arada bulunan 10 yıla rağmen 2 kurum arasında güçlü bir iş birliği tesis edildi, KİPLAS ile bugüne kadar yüzlerce Toplu İş Sözleşmesi imzaladık ve imzalamaya da devam edeceğiz.” dedi.

KİPLAS’ın geniş katılımla gerçekleşen 23. Olağan Genel Kurul Toplantısında yönetim ekibinde bir önceki dönemde görev yapan ve yeni dönemde görev almayacak kişilere ve Petlas AŞ’den katılım sağlayan İnsan Kaynakları ve End. İliş. Müdürü Mithat Durudoğan’a Petlas AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Özcan adına bir plaket takdim edilerek 2019-2022 Dönemi Yönetim Ekibi Seçiminin yapılacağı bölüme geçildi.

Bir önceki yazımız olan Oto Çarçabuk Yepyeni Konseptiyle Hizmete Devam Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.