Kalder 27. Kalite Kongresi’ne Petlas Tarafından Katılım Sağlandı

0

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından bu yıl 27.si gerçekleştirilen Kalite Kongresi, “Sürdürülebilir Ortak Gelecek” teması ile 13-14 Kasım 2018 tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

İş, bilim, akademi, sanat ve medya dünyasının birbirinden değerli isimlerini bir araya getiren kongreye Petlas Kalite Güvence Müdürlüğü Kalite Sistemleri Şefliğinden Sn. Yusuf Uruç tarafından katılım sağlandı.

Kongrede açılış konuşmasını gerçekleştiren Sn. Buket Eminoğlu Pilavcı, “En büyük gücün (Düşünsel üretim) bilgi olduğu bir zamanda yaşıyoruz ve rekabet gücümüzü ancak yeni bilgi üretebilirsek ve iç kaynaklarımız ile katma değer yaratabilirsek geliştirebiliriz. Bu da nitelikli insana bağlı. Artık açık inovasyon ile dünyanın çok farklı yerlerindeki insanlar ile bir arada tasarım yapabiliyor, kurumsal girişimcilik ile şirketlerimizi birer kuluçka merkezi gibi kullanarak yeni iş kolları geliştirebiliyoruz. Önemli olan o yaratıcı fikirlerin ortaya çıkacağı ortamları oluşturmakta.
Zamanı gelmiş bir fikir kadar güçlü bir şey yoktur.” sözleriyle kongrenin önemini ifade etti.

Toplamda 2 gün süren kongrede “Sürdürülebilir Ortak Gelecek” temalı iki açılış gösterisi, iki ana oturum, altı paralel oturum gerçekleşti. Kongre, Türkiye Mükemmellik Ödülleri ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Petlas’ta İş Sağlığı ve Güvenliği Tiyatroları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.