İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor

0

Petlas AŞ. İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdürlüğü’nce genel iş sağlığı ve güvenliği konularının işlendiği bir eğitim organize edildi.

Küreselleşen dünyada vdsc_0003e ülkemizde sürekli gelişen sanayileşme ile birlikte artan iş kazalarını ve olumsuz sonuçlarını önlemeyi amaçlayan Petlas AŞ’de iş sağlığı güvenliği ve çevre eğitimleri hız kesmeden devam ediyor. Bu eğitimlerden sonuncusu geçtiğimiz günlerde İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlendi. İSG uzmanları tarafından verilen eğitimde, genel iş sağlığı ve güvenliği, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, İSG mevzuatları, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, kişisel koruyucu ve donanımların önemi, iş kazaları, meslek hastalıklarının sebepleri, işyerindeki risklerden nasıl korunulur, yangın nasıl kontrol edilir gibi önemli konular hakkında bilgiler verildi.

İş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin yanı sıra Çevre Eğitimi kapsamında çevre bilinci nasıl oluşturulur, çevre kirliliği sorunları ve önlemleri, atık ayrımı ve bunların tekrar kazanımları, iş yerindeki çevresel riskler üzerinden tüm çalışanlara bilinçlendirme eğitimleri verildi.

Eğitime katılım ve ilginin yoğun olduğunu belirten Petlas AŞ. İSG-Ç Şefi Tevfik Fikret Özyurt, memnuniyetini dile getirdi. İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdürü Mithat Durudoğan ise; “Bu eğitimlerin ülkemiz ve Petlas AŞ. adına çok önemli, çalışanlarımızın yarını için eğitimlerimiz aralıksız devam edecek.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Petlas AŞ’de Sunum Teknikleri Eğitimi düzenlendi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.