Güney Amerika’da güvenin izi: Petlas

0

 

Dünyanın tarımsal ürün çeşitliliği anlamında en zengin coğrafyası olan Güney Amerika’da uzun yıllardır zirai lastikleriyle yer alan Petlas, açtığı koordinasyon ofisi ile bölgedeki etkinliğini daha da arttıracak.

 

Genellikle modern makineli tarım yöntemleri uygulanırken bazı bölgelerde halen konvansiyonel tarım uygulanan Güney Amerika’daki tarımsal kapasite, özellikle zirai lastik talebini de peşinden getiriyor. Bu konuda ciddi bir ihtiyacın olduğunu uzun bir zaman önce fark eden Petlas, bu ihtiyacı daha hızlı karşılayabilmek adına bölgedeki ilk koordinasyon ofisini Şili’de açtı.

Günümüzde her şeyin hızlandığı bir dünyada, Güney Amerika ve Türkiye arasındaki zaman farkı nedeniyle bazı sıkıntılar yaşanabildiğini belirten Petlas İhracat Bölge Yönetmeni Oluş Dayan, Şili’de açılan yeni koordinasyon ofisi sayesinde bu sıkıntıların çözüme ulaşacağını söyledi. Böylece Güney Amerika’daki etkinliklerinin daha da artacağının altını çizen Dayan, müşterilerin istek ve sorunlarına çok daha hızlı cevap verir hale geldiklerini de sözlerine ekledi.

Gelinen şu noktada Kosta Rika merkezli kıtanın en büyük muz ve ananas üreticileri başta olmak üzere Guatemala, Brezilya ve Şili’nin önemli tarım ve tarım araçları firmalarıyla çalıştıklarını belirten Petlas İhracat Bölge Yönetmeni Oluş Dayan, firmalar dışında zirai kooperatiflerin de Petlas’ı tercih ettiğini söyledi. Diğer yandan kıtada faaliyete geçen distribütörlerinin de sayısının günden güne arttığını sözlerine ekleyen Dayan; “Son bir yıllık zaman dilimi içerisinde Orta Amerika’da Guatemala, Nikaragua, Porto Riko, El Salvador ve Belize’de distribütörlüklerimiz açıldı. Bolivya’da farklı şehirlerde 4 farklı distribütör üzerinden çalışmaktayız, pazardan da olumlu geri dönüşler almaktayız. Paraguay, Peru ve Kolombiya pazarlarında da faaliyetimizi artırma ve yeni distribütörlükler açma gayretindeyiz.” dedi.

Dayan, yakın zamandaki hedeflerinin Petlas olarak bölgede zirai lastik dışında kamyon lastiği pazarında da  yer almak olduğunu belirtirken, bu yöndeki girişimleri başlattıklarını söyledi. Güney Amerika’daki pazarlarını genişletmek adına fuarlara katılımı üst seviyede tuttuklarını aktaran Oluş Dayan, sözlerini şu şekilde devam etti: “Latin Amerika-Karayipler Lastik Expo’da standımızı açtık. 13-15 Temmuz tarihleri arasında Panama’da düzenlenen bu fuarda yeni müşterilerle tanışma, eski müşterilerimizle bağlarımızı daha da güçlendirme fırsatını yakaladık. Petlas standımıza olan yoğun ilgi bizi çok memnun etti. Şimdiden 2017’deki fuara katılmak için sabırsızlanmaktayız.”David-Ausberger-Latin-American-Visitors-1

Bir önceki yazımız olan Lucas Oil Off Road Yarışı’nı Toyo takımından Kyle Leduc kazandı başlıklı makalemizde Toyo hakkında bilgiler verilmektedir.

.