GNCC Wiseco John Penton’da Fowler ve Borich İlk İki Sırada

0

Walker Fowler, geriden gelerek GNCC’nin GNCC dokuzuncu turu olan Wiseco John Penton’da sezonun sekizinci zaferini kazandı. 8 Temmuz’da Millfield, Ohio’da düzenlenen yarışta altı şampiyonluk sahibi Chris Borich ikinci oldu

Fowler, yarışın ilk sekiz mili boyunca iyi bir pozisyon korudu ve lider durumdaki sürücüyü hemen arkasından takip etti. Bir asma ile olan talihsiz karşılaşması, ilerlemesini keserek ATV’sini devirdi. Fowler, gnccracing.com’a “Bir tepenin sırtında dev kayaların olduğu, sadece profesyonellerin girebileceği bir kesite geldik.” dedi. “Asmanın büyük bir bölümü a-kolunun içinden girdi, kenar elemanın üstünden, ayak pedalının altından geçerek arkadan çıktı ve makineyi durdurdu. Neyse ki, Gage adında bir genç adam ve arkadaşları geldi ve makineyi düzeltip üzerinde saatlerce çalıştık ya da bana uzun bir süre gibi geldi. Nihayet makine çalıştığında, XC2 ile üçüncü sıradaydım.”

Fowler, talihsizliği nedeniyle kaybettiği süreyi geri kazanmaya çalışırken Borich, ikinci sırada devam ediyordu. Ardından son yarı turda kısa süreliğine lider durumuna geçti. O zamana kadar Fowler öndeki gruba girmişti ve kısa sürede liderliğe geçerek bitiş çizgisine ulaştı. Maxxis’in sürücüsü Brycen Neal da iyi bir performans göstererek XC1 Pro ile dördüncü oldu. Fowler, 85 puan farklı puanlamada liderliğini sürdürürken, Borich, genel puanlamada üçüncü, Neal da dördüncü sırada yarışmayı bitirdi.

Maxxis sponsorluğundaki sürücü Hunter Hart, bu sezon üçüncü galibiyetinde XC2 zaferini kazandı. Beş ek podyum ve 201 puanla Hart, şu anda puanlamada ikinci sırayı güçlü bir şekilde tutuyor.

UTV’de Maxxis sürücüleri podyumun tozunu atarken Hunter Miller, yarışı galibiyetle tamamladı, Cody Miller ikinci ve Tim Farr üçüncü oldu. Hunter Miller, puanlamada XC1 Pro UTV sınıfının birincisi, Cody Miller ise ikinci sırada yer aldı.

Diğer Maxxis sürücüleri de harika bir hafta sonu geçirdi ve Layne McCormick bu yılki beşinci Super Mini zaferini kazanarak toplam puanını 161’e çıkardı. McCormick’in birinciliği ona aynı zamanda gün içindeki Youth sınıflarında genel puanlamada birinci sırayı getirdi. 4×4 Pro yarışçısı olan Maxxis’li Kevin Cunningham ve Kevin Trantham, aynı sabah bu sınıfta ikinci ve üçüncü oldu.

Maxxis, Walker Fowler, Chris Borich, Hunter Hart, Hunter Miller ve Layne McCormick’i zaferleri için tebrik ediyor ve tüm yarışçılarına performansları için teşekkür ediyor.

Bir önceki yazımız olan Falken, Seat Ibiza’ya OEM tedarikçisi oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.